“Полліанна” характеристика героїні

поліанна характеристика героїні 5клас

Характеристика Полліанни, героїні однойменного твору Елеонор Портер, допоможе розповісти хто така Полліанна, якаою вона була, які її риси характеру, як героїня вплинула на жителів міста та чому була життєрадісна.

“Полліанна” характеристика героїні

Полліанна Вітьєр – це 11-річна дівчинка, яку після смерті батьків забирає на виховання з «почуття боргу» рідна тітка. З атмосфери батьківської любові та глибокої віри в Бога дівчинка потрапляє у світ строгих правил і заборон. Але вона не сумує і своїм умінням радіти всьому, що трапляється з нею в житті, спочатку дивує, а потім і змінює життя всіх жителів маленького провінційного містечка.

Вона переконана, що Господь ніколи не помиляється і не запізнюється. Книга дуже хороша, вона вчить добру і оптимізму. Полліанна показує своїм прикладом, як можна спритно виходити з важкої ситуації самій і одночасно надавати допомогу і підтримку оточуючих.

« …ця маленька дівчинка діє на хворих краще за шестиквартову пляшку тонізуючих ліків. І тільки вона здатна розвіяти кепський настрій містера Пендлтона».

Завдяки її легкому характеру десятки, а може бути і сотні людей , що живуть в містечку, знаходять сенс життя, знаходять самих себе і починають допомагати другім.

 На долю дівчинки випало багато випробувань. Вона залишилася сиротою, згодом отримала тяжку травму хребта й була прикута до ліжка.  Та саме життєрадісність допомогла їй здолати тяжкі випробування, а близькі люди вилікували її.

Характеристика Полліанни

Відомості про героя

Головна героїня однойменного роману Е.Портер. Одинадцятирічна дівчинка, сирота

Портрет

Має руде волосся, великі голубі очі, ластовиння на обличчі, якого соромиться

Родина

Була сиротою, поселилася в рідному домі своєї матері, жила під опікою рідної маминої сестри, тітки Поллі; почала навчатися в школі

Риси характеру

Добра, співчутлива, милосердна, весела, діяльна, балакуча, кмітлива, спритна, любить природу, все красиве, товариська, спостережлива, чутлива, життєрадісна, мужня

Вчинки, які розкривають вдачу героя

Бачить в усьому радість, намагається навіть у скрутній, тяжкій ситуації знайти, з чого порадіти. Коли їй у подарунок прислали замість ляльки милиці, батько допоміг зрозуміти, чому можна порадіти: тому, що їй це не потрібне. Виконувала всі завдання тітоньки Поллі, охоче допомагала Ненсі й Томові, доглядала безпритульних тварин, допомогла одужати місіс Сноу та Джону Пендлтону, улаштувала Джиммі Біна в родину.

Ставлення героя до інших людей.

Старається всім допомогти, побачити радісні моменти життя. Ненсі завдяки їй полюбила своє ім’я; тітка Поллі стала не такою суворою, знайшла своє щастя”, як і лікар Чилтон, Джон Пендлтон, Джиммі, місіс Сноу та багато інших

Ставлення автора до героя

Усіма художніми засобами автор показує симпатію до героя, доброзичливе ставлення до нього. Автор співчуває дитині, оточує її мудрими досвідченими дорослими, які з любов’ю та душевним теплом допомагають порадами чи справою

Ставлення читача

Читач незмінно симпатизує персонажеві, разом з автором сумує в складні моменти випробувань чи страждань і щиро радіє, коли відбуваються хороші події чи щасливі зміни в дитячій долі

Анкета Поліанни

 1. Героїня. (Полліанна Вітьєр).
 2. Вік. (11 років).
 3. Зовнішність. (Худорлява дівчинка з двома грубенькими світло – жовтими косами. Миле веснянкувате личко).
 4. Родина. (Сирота. Батьки Джон і Дженні Вітьєри померли. Є тітка Поллі, яку дівчинка ніколи не бачила).
 5. Де живе? (З батьками жила на заході США, потім переїхала до тітки в Белдінґсвіль (штат Вермонт).
 6. Освіта. (Початкову освіту здобула вдома: навчав батько; після переїзду до тітки Поллі вступила до місцевої школи).
 7. Захоплення. (Радість від життя).
 8. Друзі Поліанни: Ненсі, Тімоті, Том, місіс Сноу, Джон Пендлтон, Джиммі Бін, Томас Чилтон, Пол Форд, вдова Бентон, місіс Тарбел, тітка Поллі.

Сенкан

 • Полліанна
 • Мудра і весела
 • Живе, радіє та допомагає
 • Усім грати у радість
 • Оптиміст.

Аудіокнига “Поліанна”. Скорочено українською.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. СоФьЮшКа

  дякую, за такі сайти допомагають за домашнє завдання❤️

  Відповіcти
 2. лєрочка

  дуже корисний сайт. всім раджу

  Відповіcти
 3. Мурка

  Клус

  Відповіcти
 4. Аліна

  Сайт дуже хороший, але я не знайшла характеристику тітки Поллі, рекомендую це сайт бо там дуже точна є характеристика персонажів різних творів!

  Відповіcти
 5. кирило

  гарний сайт)))

  Відповіcти