“Поліанна” характеристика героїв

полліанна головні герої 5клас

Коротка характеристика героїв твору “Полліанна” допоможе розкрити образи персонажів, визначити їх риси характеру. Всі герої твору “Полліанна” змінилися завдяки дівчинці, вони стали щасливіше та добріше.

“Поліанна” характеристика героїв

Головні герої «Полліанна»:

 • Полліанна Уіттіер  – головна героїня. Їй 11 років. Радісна, добра, компанійська, оптимістка. « …ця маленька дівчинка діє на хворих краще за шестиквартову пляшку тонізуючих ліків. І тільки вона здатна розвіяти кепський настрій містера Пендлтона». 
 • міс Поллі Харрингтон – тітка Поліанни. Сувора, спокійна, холоднокровна. Навчилася радіти.  « …строга жінка з суворим обличчям, котра похмурніла щоразу, коли ніж падав на підлогу чи грюкали двері. Але навіть якщо усі ножі лежали на місці і з дверима нічого не відбувалося, вона однаково не усміхалась». 
 • кухарка Ненсі – служниця тітки Поллі. Хороша і чуйна.
 • садівник Том – добрий, працьовитий, уважний.
 • водій Тімоті,
 • хлопчик – Джиммі Бін – 10 років, сирота. Гордий, правдивий, вдячний. « …мені щойно минуло десять років. Торік я жив у сиротинці. Але нас таких там було багато, і тому їм за мене голова не боліла. І я пішов звідти. Тепер житиму деінде, але поки не знаю, де саме. Я хотів мати власну домівку… ну, звичайну – щоб була мама, а не доглядачка. Як є домівка, то є й родичі, а в мене нікого немає, відколи… татко помер. Ото й ходжу світами. Вже обійшов чотири будинки, але ніхто з господарів не схотів мене взяти, хоча я й казав, що відпрацюю. Дарма. Що тобі ще сказати? – на цих словах голос хлопчика здригнувся». 
 • містер – Джон Пендлтон. Багатий, некомунікабельний, серйозний, закритий. Закоханий в матір Поліанни.  « …Чоловік був завжди вбраний у довгий чорний сурдут та шовковий циліндр, – цього інші чоловіки не носили. Може, саме це спонукало дівчинку одного разу звернутися до нього. Його бліде обличчя завжди чисто поголене, а волосся, що вибивалося з-під циліндра, було позначене сивиною. Ідучи, він тримав спину, а ходив переважно швидко й завжди сам, через що Поліанна йому співчувала». 
 • лікар Чілтон – одинокий, добросердий і чуйний. Закоханий в тітку Поллі. « …Бадьоро наближався найвищий з гурту – чоловік із чисто виголеним обличчям і добрими очима».

Другорядні герої:

 • місіс Сноу-інвалід, яку навідувала Поліанна. « …До неї ніхто не любить ходити. Якби тільки людям не було її шкода, жодна душа й раз на день не навідалася б до неї, така вона уїдлива. От тільки її доньки по-людськи шкода, бо змушена доглядати за нею». 
 • її донька,
 • пастор – Пол Форд,
 • удова – місіс Бентон,
 • місіс Пейсон,
 • місіс Тарбел.

Ім’я героя

Герой до зустрічі з Полліанною

Що змінилося в житті героя завдяки впливу Полліанни

Ненсі

Завжди привітна, турботлива, чуйна, люб’язна, але не любила свого імені та ранки по понеділках.

Полюбила своє ім’я, адже Полліанна вміла проводити аналогії, порівняння, завжди знаходити щось хороше

Садівник Том

не може розпрямити спину через хворобу і старість

Йому не треба нахилятися, щоб просапувати, бо він і так уже зігнутий

Місіс Сноу

Дратівлива, вразлива, сердита хвора жінка, яка лежала в темній кімнаті і не дозволяла відчиняти вікна.

Стала терпимою, уважнішою до оточуючих, дозволяла відчиняти вікна і пускати сонячне проміння в оселю, розчісувати своє кучеряве волосся, робити різноманітні зачіски, прикрашені свіжими трояндами, знайшла для себе корисне заняття — в’язання речей для інших.

Джон Пендлтон

Замкнутий, похмурий, мовчазний, одинокий. Став цікавою, привітною людиною. Його життя набуло сенсу, стало яскравим, веселим, повноцінним, прагнув «дитячої присутності» у своїй домівці

Знайшов сенс життя, родину, став привітним і співчутливим завдяки спостережливості Полліанни, її вірі в людину, прагненню допомогти —- саме вона запропонувала усиновити Джиммі, зробивши таким чином щасливими одразу двох людей

Джиммі

Сумний, зневірений, бездомний, хотів мати батьків, сім’ю і будинок.

Завдяки Полліанні у нього з’явилися друзі, надія на краще життя, його усиновив Дж.Пендлтон

Священик Пол Форд

був засмученим, у розпачі, писав проповіді, розпочинаючи їх словами «Горе вам…».

Зрозумів, які проповіді треба читати людям, щоб припинити їх сварки, плітки, егоїстичну поведінку, навчити робити добро; Полліанна цьому посприяла, розповівши про свого татка-місіонера, його дослідження біблійних «текстів радості». Усвідомив свою місію, роль у житті мешканців міста і починав проповіді так: «Радійте, люди…»

Лікар Чилтон

Завжди привітний, добрий, чуйний, але одинокий і нещасний, адже кохав якусь жінку, з якою їх розділяло давнє непорозуміння

Знайшов своє сімейне щастя, адже за нього вболівала Полліанна, підштовхувала його до думки, що йому потрібна сім’я

Вдова Бентон

Вдова Бентон тужила за померлим чоловіком і вбиралася лише в чорне

Змогла вгамувати душевний біль і прикрасила себе блакитним бантом

Місіс Пейсон

Місіс Пейсон сварилася з чоловіком і хотіла розлучення

Вирішила заради дітей помиритися з чоловіком

Тітка Поллі

Сувора, холодна, стримана, з почуттям обов’язку, пунктуальна, нещасна, сумна, одинока.

Завдяки спілкуванню з Полліанною стала турботливою, доброю, чуйною тіткою, яка дозволяла собі розпускати довге волосся, чепуритися, плакати, гратися в радість і бути щасливою заміжньою жінкою

“Поліанна” аудіокнига слухати українською мовою

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. костян

  дуже помогло спасибо)))))

  Відповіcти
 2. настя дякуе

  дякууююю

  Відповіcти
 3. Псевдоним

  4..оцiнка 4

  Відповіcти
 4. Серёжа

  Спасибо, нам задали это домой, я читал но всех героев не запомнил так бы читал снова 28 страниц и ломал бы голову а тут всё есть спасибо огромное!

  Відповіcти
 5. Денис

  Ставлю ✡✡✡✡✡

  Відповіcти