“Попелюшка” скорочено – Шарль Перро

попелюшка скорочено шарль перро Короткий зміст

Читати скорочено “Попелюшка” українською варто, щоб згадати сюжет та головних героїв казки Шарля Перро. Аналіз та головна думка казки Попелюшка, план до твору допоможуть краще підготуватися до уроку.

Шарль Перро “Попелюшка” аудіоказка

Шарль Перро “Попелюшка” скорочено

В одному королівстві жив багатий і знатний чоловік, у якого була красуня-дружина та чудова донька. Але одного разу в його будинок прийшла біда, і дружина померла. Згодом вдівець знову одружився, ось тільки його нова дружина була гордовитою і сварливою жінкою. У неї були дві доньки від першого шлюбу, схожі на матусю, — такі ж зарозумілі злюки.
Мачуха одразу не злюбила добру і ласкаву доньку чоловіка, адже поруч із нею її власні дочки здавалися ще гидкішими. Щоб зробити життя дівчини нестерпним, зла жінка звалила на неї всю тяжку роботу.
Спала дівчина на горищі, тоді як її сестри ніжилися на пухових перинах у розкішних кімнатах. Вона не сміла скаржитися на своє життя батькові, який у всьому слухався нову дружину.

До кінця дня, переробивши всю роботу в будинку, дівчина втомлено сідала на підлогу біля вогнища, просто в попел, через що її почали називати Попелюшкою. Проте навіть у забрудненій сукні вона була набагато миліша за своїх ошатних сестер.

Якось королівство облетіла звістка: принц вирішив влаштувати пишний бал і запросив на нього всіх знатних людей. Отримали запрошення і сестри Попелюшки, які неймовірно зраділи цьому. Мачуха розраховувала видати одну із дочок за принца, а іншу за міністра. Сестри почали вибирати вбрання та прикраси, а Попелюшці тільки й залишалося, що готувати сукні для сестер.

Коли настав довгоочікуваний день мачуха загадала Попелюшці  відокремити макові зерна від проса, а сама з дочками поїхала в кареті до палацу. Попелюшка гірко заплакала.  Раптом до неї підійшла її тітонька – добра чарівниця – і запропонувала допомогу. Вона попросила Попелюшку принести гарбуз, який тут же перетворила на розкішну карету. Торкнувшись чарівною паличкою мишей у мишоловці, вона перетворила їх на коней. Кучером став великий вусатий щур, а слугами в гарних лівреях – ящірки.

Тітонька начарувала для Попелюшки сукню, розшиту дорогоцінним камінням», і подарувала пару кришталевих черевичків. Чарівниця суворо наказала щасливій дівчині повернутися додому не пізніше півночі, інакше її чаклунство втратить силу: карета «знову стане гарбузом, коні перетворяться на мишей, слуги – в ящірок, а пишне вбрання – у стару сукню».

Посеред балу принцу доповіли, що на свято прибула якась невідома принцеса. Побачивши Попелюшку «гості перестали танцювати, скрипалі перестали грати»: настільки прекрасною вона була. Навіть король не витримав і прошепотів королеві, що «давно не бачив такої гарної та милої дівчини».

Весь вечір Попелюшка танцювала з принцом, який закохався в неї з першого погляду. Почувши, що годинник пробив без п’яти дванадцять вона поспішила повернутися додому, щоб не розсіялися чарівні чари.

Коли мачуха і сестри повернулися додому, вони багато розповідали про принцесу і сердилися, що вся робота по дому була виконана.

Наступного дня Попелюшка знову з’явилася на балу, і цього разу завдяки тітоньці вона виглядла ще прекрасніше, ніж уперше. Вона так весело проводила час, що не помітила, як годинник пробив рівно північ. Налякана Попелюшка покинула замок, і принц ніяк не міг її наздогнати. Похапцем вона впустила кришталевий черевичок, який знайшов принц. Ніхто не бачив, як зникла принцеса, стражники помітили лише погано одягнену селянку, яка прошмигнула у ворота.

Через кілька днів було оголошено, що принц одружується з тією, кому підійде кришталевий черевичок. Його приміряли всі знатні дами в королівстві, але нікому він не підійшов. Принесли його і сестрам Попелюшки. Дівчина попелюшка скорочено брати гріммне витримала і попросила придворного дати їй приміряти кришталевий черевичок. Він був їй у саму пору. Але всі здивувалися ще більше, коли Попелюшка «дістала з кишені другий такий самий черевичок і одягла його на іншу ногу».

Тут же з’явилася чарівниця і начарувала Попелюшці чудове вбрання. Сестри впізнали в ній незнайому принцесу і почали вибачатися за те, що так погано з нею поводилися. Попелюшка  їх вибачила, сіла в карету і вирушила до палацу до принца, де за кілька днів зіграли пишне весілля.

“Попелюшка” аналіз казки

Автор – Шарль Перро

Рік написання – 1697

Жанр – казка

Головна думка казки “Попелюшка” – краса, вміння прощати та доброзичливість є найпрекраснішими людськими якостями.

Головні герої казки “Попелюшка”

 • Попелюшка – молода дівчина 18 років.

Риси характеру Попелюшки: добра, гарна, працьовита. великодушна, чарівна.

 • Принц – молодий та красивий, наполегливий, вірний.
 • Мачуха – зла жінка, любила лише своїх дочок, а з Попелюшкою поводилася дуже погано.
 • Сестри – дочки мачухи, схожі характером на матір.
 • Батько – слухняна людина, підкаблучник
 • Фея – добра чарівниця, допомагає Попелюшці.

План казки “Попелюшка”

 1. Смерть матері
 2. Зла мачуха та дочками
 3. Запрошення на бал
 4. Мак та просо
 5. Поява феї
 6. Магія
 7. Попелюшка на балу
 8. Квасоля та горох
 9. Загублена туфелька
 10. Принц шукає принцесу
 11. Весілля Попелюшки.

Сюжет казки “Попелюшка” 

Батько Попелюшки після смерті дружини одружується зі злою мачухою.
Принц дає бал і мачуха з дочками вирушає на бал, а Попелюшці забороняє йти на свято.
Фея дає Попелюшці карету та коней, гарне плаття, але попереджає, що повернутися потрібно до півночі.
Попелюшка на балу танцює з принцом, але другого дня забуває про час і втрачає туфельку.
Принц шукає прекрасну незнайомку і черевичок підходить Попелюшці.
Попелюшка виходить заміж за принца.

Чому вчить казка “Попелюшка”? Ця казка вчить нас цінувати позитивні якості людини. Не звертати увагу на зовнішній вигляд, а судити про людину за її вчинками. Навчає не тримати зла на заздрісників і вміти прощати. Навчає тому, що добро завжди буде винагороджене.

Моя улюблена казка “Попелюшка” (відгук)

Казка “Попелюшка” мені дуже подобається, адже в ній щасливий кінець.Завдяки добрій чарівниці у героїні змінилося життя на краще, і воно стало дружиною принца. Звичайно поведінка мачухи та її дочок заслуговує на осуд, але Попелюшка їх вибачила і це просто чудово. Попелюшка була дуже гарною і при цьому дуже доброю, а тому вона заслужила на щастя.

Оцініть статтю
Додати коментар