Повідомлення про п’явок

Зоологія

Повідомлення про п’явок розповість все про п’явок і допоможе Вам поповнити багаж знань в цій області.

Розповідь про п’явок

Що таке п’явка?

П’явки – це паразит, прісноводний черв’як, який харчується кров’ю тварин, до тіла яких присмоктується. Вони складають найменшу групу, яка налічує 500 видів.

Де живуть п’явки?

Живуть представники п’явок в озерах, прісних водах, ставках. Можна знайти їх в канавах. Зустрічаються також сухопутні п’явки в субтропіках і тропіках.

Опис і будова п’явки

У цієї тварини овальне мускулисте тіло, довжиною 2 мм – 43 см, яке складається за пари м’язових кілець. П’явка може стискати і розтягувати його. Переважно вони чорного кольору, хоча можна зустріти і коричневих особин і чорно – зелених. Тіло вкрите візерунком з плям або смужок іншого кольору. Черево трохи світліше. Ротовий отвір розміщений на передній присосці і буває 2 видів: у вигляді м’язистого хоботка або трикутної щелепи з 30-ма дрібними зубчиками. П’явки бувають двох типів – кровоссальні паразити і хижаки, які харчуються молюсками, личинками комах і черв’яками.

У всіх видів прекрасно розвинені почуття дотику і нюху. Незважаючи на те, що у них 3-5 пар очей, бачать п’явки не дуже добре. Більшість видів відмінно плавають, інші повзають.

Медична п’явка приносить людині велику користь – вони розріджує кров, розчиняє згустки, утворені тромбами.

Живуть вони близько 6 років.

Чим харчуються п’явки?

Вони вживають кров безхребетних молюсків, земноводних і не гидую людською кров’ю. Наситившись, можуть обходитися довгий час без їжі: від 3 місяців до 1,5 років. Укус п’явки безболісний через природне знеболююче в її крові.

Як розмножуються п’явки?

Самка з волокна, що виробляє її залози, плете кокон. Всередину нього відкладає до 15 яєць. У одного представника жіночої особини може бути кілька коконів. Через деякий час через торцевий отвір на світло вибираються личинки. Довжина їх тіла близько 8 мм. Деякі види піклуються про потомство, захищають від ворогів, ховаючи під собою.

Цікаві факти про п’явок

Ще в Давньому Єгипті п’явок ставили фараонам для розрідження крові.

У Стародавньому Єгипті на каменях дослідники знайшли зображення п’явок і сцени лікування паразитами.

У Стародавній Персії їх представляли як наполовину темну і наполовину світлу тварина, вказуючи на подвійність тварини.

У 1884 році в слині п’явки відкрили речовину – гірудин, якої більше ніде в природі не зустрінеш.

Раніше, коли модниці збиралися на бал, то вони за вуха ставили п’явок, щоб щоки були ніжного рожевого кольору.

Сподіваємося, що доповідь про п’явок допомогла Вам підготуватися до заняття. А своє повідомлення про п’явок Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар