Проект “Плазуни” 3 клас

Зоологія

Проект “Плазуни” 3 клас можна створити використовуючи таку інформацію.

Проект “Плазуни” 3 клас

Плазуни – це хребетні тварини, які переміщуються переважно плазуючи, тягнучи своє черево по землі. Інша назва цих тварин – рептилії. Зараз залишилося тільки чотири загони:

  1. Лускаті (ящірки, змії);
  2. Черепахи;
  3. Крокодили;
  4. Дзьобоголові, які мають тільки одного представника гаттерію.

Вчені налічують близько 8 тис. видів плазунів. Ці тварини поширилися майже по всіх континентах, за винятком Антарктиди. Більшість плазунів ведуть наземний спосіб життя, але є винятки.

Рептилії в царстві тварин знаходяться між земноводними і птахами. Шкіра у них суха, зовні покрита лусочками, щитками, може бути і панцир. Щільний покрив заважає росту плазунів, тому він періодично змінюється: старий скидається, і тварина росте, поки новий не зроговів.

Шкірні залози, як правило, відсутні. Дихають рептилії легенями. Всі тварини холоднокровні, вони залежні від температури навколишнього середовища. Пересуваються поповзом, мають хребет. Добре сформований кістяк і мускулатура забезпечують відмінну рухливість.

Більшість рептилій розмножуються шляхом відкладання яєць на суші, навіть якщо живуть вони в воді. Яйця покриті шкірястою або вапняною оболонкою. Вона добре оберігає їх від висихання. Рептилії можуть видавати звуки у вигляді шипіння або хрипу.

Більшість плазунів хижаки або комахоїдні, але зустрічаються також і рослиноїдні, і ті, які можуть харчуватися абсолютно всім.

Плазуни вражають різноманіттям форм тіла, кольорами і чудових пристосувань, які виробилися протягом довгої історії розвитку.

Оцініть статтю
Додати коментар