Реферат про Швейцарію

швейцарія цікаві факти Географія

Реферат про Швейцарію на українській мові може бути використаний учнями при підготовці до уроку. Інформація про Швейцарію може бути доповнена цікавими фактами.

Реферат про Швейцарію

Назва походить від назви кантону Швіц, утвореного від старонімецького «палити».

  • Столиця Швейцарії – Берн.
  • Площа Швейцарії – 41284 км2.
  • Населення Швейцарії – 8,401,120 чол.

Швейцарія – гірська країна, розташована в південній частині Центральної Європи, в самому серці Альп. Межує з Німеччиною, Францією, Італією, Австрією, Ліхтенштейном.

  • Адміністративний поділ Швейцарії. Швейцарія є федерацією з 23 кантонів (3 з них розділені на напівкантони).
  • Форма правління Швейцарії. Федеративна парламентська республіка. Кожен кантон має свою конституцію, парламент і уряд.
  • Глава держави Швейцарія. Президент, обирається парламентом на рік з числа членів уряду.
  • Вищий законодавчий орган Швейцарії. Федеральні збори (двопалатний парламент), що складається з Національної ради і Ради кантонів і обирається терміном на 4 роки.
  • Вищий виконавчий орган Швейцарії. Федеральна рада (уряд).

Великі міста Швейцарії. Цюріх, Женева, Базель, Лозанна, Люцерн.

Державна мова Швейцарії. Німецька, французька, італійська, ретороманська.

Релігія Швейцарії. 50% – католики, 48% – протестанти.

Етнічний склад Швейцарії. 65% – німці, 18,5% – французи, 10% – італійці.

Валюта Швейцарії. Швейцарський франк = 100 сантимам.

Клімат Швейцарії

В силу свого географічного положення Швейцарія схильна до впливу чотирьох кліматичних зон: середньо-і північноатлантичної, середземноморської та континентальної. У Женеві середня температура січня близько 0 ° С, липня + 19 ° С, біля підніжжя гори Юнгфрау – відповідно – 14 ° С і 0 ° С. Альпи є перешкодою для циклонів, що несуть вологу, тому рівень опадів у цих регіонах істотно нижче показників зовнішніх областей. На Швейцарському плоскогір’ї випадає 800-1200 мм опадів, в Альпах – до 2500 мм.

Флора та фауна Швейцарії

Швейцарія – одна з найбагатших за різноманітністю форм флори і фауни країн Європи. Тут зустрічаються види, які ростуть і живуть як у прохолодній арктичній Скандинавії, так і в жаркій субтропічній Іспанії (наприклад пальми і мімози). Для альпійських схилів характерні широкі пояси ялинових, ялицевих, букових лісів, а також на висоті 2400-2800 м – субальпійські і альпійські луки, рододендрон, ялівець. На більш низьких територіях знаходяться листяні породи.

Тваринний світ представлений ссавцями: куницею, зайцем, бабаком, лисицею і ін. Для птахів клімат Альп надає унікальну можливість швидким сезонним міграціям, тому їх тут велика кількість. На озерах і плавнях багато лебедів і качок. Уздовж кордону з Італією створений Швейцарський національний парк.

Річки та озера Швейцарії

Від льодовиків в горах Швейцарії беруть свої витоки такі великі річки, як Рейн, Дунай, По, Адідже і Рона. На території Швейцарії знаходяться 1484 озера, найбільші з них – Женевське, Боденське, Лаго-Маджорс.

Визначні місця Швейцарії

Замок в Туні; замок в Невштале; середньовічні міські укріплення, собор Санкт-Вінценц і ратуша XV ст. в Берні; замок Віфлеєм в Моржі, ратуша (1504-1514) в Базелі, монастир в Санкт-Галлені, замок Шильон і ін.

В країні 600 музеїв, найпопулярніші – історичний в Цюріху і музеї мистецтв Базеля, Берна, Женеви і Цюріха.

Швейцарія знаменита кліматичними і гірськими курортами і центрами зимового спорту.

Що потрібно знати про Швейцарію?

У Швейцарії не існує ендемічних інфекційних хвороб. Щеплення проти таких не потрібні при в’їзді, за винятком тих, хто знаходився в районі епідемій за 14 днів до прибуття в Швейцарію. Швейцарські медичні установи відносяться до найкращих в світі. У разі візиту до лікаря або госпіталізації ви повинні внести депозит готівкою або дорожніми чеками або показати медичну страховку. Після госпіталізації вам буде наданий рахунок, проте вас можуть попросити розплатитися і на місці.

Найбільшою популярністю у покупців користуються ювелірні вироби, годинники і шоколад. Всі великі ювелірні фірми мають своє представництво в Женеві. Для Швейцарії годинники стали втіленням точності, елегантності, своєрідним світовим еталоном.

Зазвичай чайові давати не прийнято, за винятком ресторанів, де їх розмір становить 10% від вартості замовлення.

Сподіваємося, викладений реферат про Швейцарію допоміг Вам. А доповнити його Ви можете через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар