Рей Бредбері цікаві факти

рей бредбері біографія Цікаві факти про відомих людей

Рей Бредбері цікаві факти з життя (біографії) американського письменника відкриють Вам невідомі історії про видатну людину.

Цікаві факти з життя Рея Бредбері

Рей Бредбері мав унікальну пам’ять. За його словами, він пам’ятав все, що почув і побачив, чи не з моменту народження. Пізніше з такою ж легкістю він запам’ятовував все прочитане.

Писати перші оповідання почав в 12 років. До 20 років він твердо вирішив, що стане письменником.

… У чотири роки він подивився фільм “Собор Паризької богоматері”. На екрані сили мороку боролися з лицарями добра. Малюк відчув сильне потрясіння і з тих пір спав тільки при включеному світлі – боявся темряви.

З 18 років він почав продавати газети на вулиці – продавав їх кожен день протягом чотирьох років, поки літературна творчість не стала давати йому більш-менш регулярний заробіток.

У 1938 році в Лос-Анджелесі Рей закінчив середню школу. В коледж йому вчинити так і не вдалося, через фінансові проблеми. Однак він постійно займався самоосвітою. Так, з дитинства він ходив в бібліотеку, де проводив 3 дні на тиждень.

Бредбері не користувався комп’ютером, а свої тексти набирав старою друкарською машинкою.

Рей Бредбері, за його визнанням, все життя мріяв одного разу полетіти на Марс, можливо, тому деякі його твори були пов’язані з колонізацією інших планет. У своїх інтерв’ю письменник не раз заявляв, що будь-які технічні нововведення, крім космічних кораблів, викликають у нього паніку, навіть в комп’ютерний вік він друкував на друкарській машинці.

Все своє життя Бредбері жив з однією жінкою – Маргарет Макклур. Разом вони нажили чотирьох дочок: Тіна, Рамона, Сюзанна і Олександра. Вони одружилися 27 вересня 1947 року. З цього дня протягом декількох років вона працювала цілими днями, щоб Рей міг залишатися вдома і працювати над книгами. Її руками було набрано перший екземпляр «Марсіанських хронік». Їй же і була присвячена ця книга. Разом вони прожили все життя.

За своє життя Бредбері створив понад 800 різних літературних творів, в тому числі кілька романів і повістей, сотні оповідань, десятки п’єс, ряд статей, заміток і віршів.

Бредбері традиційно вважається класиком наукової фантастики. Також він створив безліч сценаріїв до фільмів, міні-фільмів та серіалів, вів свою авторську передачу на телебаченні, з 1963 року захопився драмою і випустив кілька збірок п’єс, в 1982 році опублікував збірку своїх віршів і створював багато інших творів, далеких від фантастики.

У сім’ї Бредбері існувала легенда, що прабабуся письменника Мері Бредбері була спалена в ході сумнозвісного процесу над Салемськими відьмами. Цей факт не є достовірно підтвердженим, проте Рей вірив в нього. Взагалі він народився в родині справжнього нащадка англійців-переселенців, які прибули в Північну Америку в 1630 році.

Всесвітньо відомим Рея Бредбері зробив в 1953 році його роман-антиутопія «451 градус за Фаренгейтом» про тоталітарне суспільство, в якому книги підлягають спаленню. Цей роман був в 1966 році екранізований режисером Франсуа Трюффо.

Бредбері за кермо автомобіля жодного разу не сідав. Причиною тому стали дві страшних автомобільні аварії, які він побачив у дитинстві.

У останні роки життя — після перенесеної хвороби — був прикутий до інвалідного візка.

Сподіваємося, що Ви дізналися щось цікаве про Рея Бредбері з цієї статті)

Оцініть статтю
Додати коментар