“451 градус за Фаренгейтом” короткий зміст

451 градус за Фаренгейтом короткий зміст Короткий зміст

“451 градус за Фаренгейтом” короткий зміст твору Рея Бредбері розповість про суспільство майбутнього, яке знищувало книги.

Бредбері “451 градус за Фаренгейтом” короткий зміст

Події роману «451 градус за Фаренгейтом» розгортаються в недалекому майбутньому (або в теперішньому, бо Рей Бредбері писав роман у 1950-і).

Нещодавно закінчилася атомна війна, але патрульні бомбардувальники продовжують літати над містом. Уряд вирішив, що людей треба приборкати: вони не повинні багато думати, а лише працювати і веселитися. Людей поступово перетворюють у зомбі, вони ні про що не розмовляють між собою, не гуляють по вулицях, ненавидять своїх дітей. В моду входить дивитися телевізор (так звані «вітальні», де всі стіни є величезними телевізорами) і на величезній швидкості їздити по місту на реактивних машинах. У країні забороняють будь-які книги як пропаганду вільнодумства, а пожежників перекваліфікують і їх головною турботою стає приїжджати до порушника додому і спалювати книги разом з будинком. Головний герой Гай Монтег якраз і є пожежником і спалює книги по всій країні.

Одного разу Монтег повертався додому з роботи і зустрічає на вулиці свою дивакувату сусідку Клариссу. Вона говорила дивовижні речі про красу зірок, шелест листя і так далі. Але в підсумку вона сподобалася Монтегу і він став прислухатися до неї, він почав дивитися на речі по-іншому. Через пару днів Монтег дізнався, що Клариссу на смерть збив автомобіль і її сім’я поїхала.

В той самий час загін пожежників викликали спалити книги в будинок, в котрому господиня відмовилася виходити на вулицю. В результаті будинок спалили разом з жінкою, яка перед смертю цитувала книги. Монтег потайки прихопив з її будинку книгу. Після цих випадків Гай задумався про свою роботу, книги. Він сказав дружині Мілдред, щоб та зателефонувала на його роботу і сказала про те, що чоловік захворів. Але несподівано до них в гості прийшов начальник Монтега Бітті. Він запідозрив, що Гай зберігає книги і почав розповідати, що в книгах немає нічого цікавого, вони лише шкодять.

Після відходу начальника Монтег показав дружині всі свої книги (а зберігав він не одну). Мілдред почала панікувати і просити від них позбутися. Тоді Монтег узяв Біблію і пішов з дому. Він поїхав до старого Фабера, якого одного разу підловив в парку за читанням, але не здав його пожежним. Фабер тоді залишив йому свою адресу і тепер Монтег, не знаючи куди податися і з ким поговорити, приїхав до старого. Фабер вислухав Монтега і умовив його рятувати книги і виступати на боці бунтівників. Також Фабер дав Монтегу маленький приймач, який Гай помістив собі в вухо – за допомогою нього старий міг чути те, що відбувається навколо пожежника і розмовляти з ним.

Монтег повернувся додому. В цей час до дружини прийшли подруги. Вони дивилися стіни в «вітальні», але Гай їх вимкнув і сказав «Давайте спілкуватися!». Від тупості подруг дружини Монтег почав утрачати самовладання. У підсумку він вихопив зі схованки книгу з віршами і почав їх читати. Фабер просив його цього не робити, але Гай не зупинявся. Дружина Мілдред спробувала все представити подругам як жарт пожежників, але ті все-одно пішли по домівках і подзвонили в поліцію.

Монтег, нічого не підозрюючи, поїхав на роботу. Він приніс одну з книг Бітті і сказав, що вкрав її і шкодує. Бітті похвалив його, сказавши, що всі колись так робили. Згодом надійшов виклик і всі посідали в пожежну машину. Виявилося, що пожежники приїхали до будинку Монтега. Мілдред, опустивши очі, поїхала на таксі. Бітті дав Монтегу вогнемет і сказав, що б той сам спалив свої книги. Монтег озирнувся до Бітті і спалив його, вдарив двох своїх колег. Потім він спалив механічного пса, який був налаштований на запах Монтега.

Гай вирішив втекти з міста. На дорозі його ледь не збила машина, по всім «каналам» країни показували погоню за ним, але він благополучно вибрався з міста і кинувся в річку. Монтег довго плив і, нарешті вибрався на берег, де побачив багаття. Біля вогнища сиділи бродяги, які покликали Монтега і увімкнули маленький телевізор. Там показували, як гонитва за Монтегом добігає кінця – вирішивши, що в воді злочинця шукати довго, поліція вибрала на вулиці перехожого і, видавши його за Монтега, знищила за допомогою механічного пса. Люди похилого віку розповіли, що вони повсталі, і теж вирішили захищати книги. Кожен з людей похилого віку зберігає в голові якусь відому книгу або декілька її розділів, щоб колись відтворити її. Ще Монтег дізнався, що знову почалася війна.

Вранці мандрівники з Монтегом вирушили в дорогу якомога далі від міста. Але далеко вони відійти не встигли – на місто налетіли бомбардувальники і зрівняли його із землею. Мандрівники вижили, всі в пилу і крові, вони знову рушили в дорогу, несучи в голові кожен свою книгу і бажаючи змінити світ на краще.

«451 градус за Фаренгейтом» переказ (аудіокнига)

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Марія

  Дуже класно, я прочитала)

  Відповіcти
 2. Marry

  ідеально) все зрозуміло, в оригіналі багато моментів не зрозумілі)

  Відповіcти
 3. Пантелеймон Куліш

  Приходь на хутор прочитаємо разом

  Відповіcти
  1. Ирисо4ка

   уже бегу

   Відповіcти
 4. Лиси4ка

  Ахахахахахахахха

  Відповіcти
 5. Олександер

  Це справді опис нашого майбутнього, якщо люди й далі будуть сидіти за комп’ютерами і телефонами і викидати книги…

  Відповіcти