Роль музики в театрі

Різне

Яку роль відіграє музика в театрі, Ви дізнаєтеся з цього повідомлення.

Музика в театрі

Музика в театрі з’явилася в V ст. до н.е. Все почалося з Давньої Греції, де хор в античних грецьких трагедіях був невід’ємним елементом вистави. Він перебував на орхестрі і виспівував вірші, в яких виправдовував або засуджував дії головних героїв. Актори також нерідко переходили на спів, щоб створити максимальну емоцію. До складу хору входило 12-15 осіб. Вони виконували функцію створення атмосфери в необхідній сцені.

В епоху Середньовіччя в основі театральних постановок лежали релігійні сюжети. Вони були насичені духовною музикою, месами і літургіями. Їх виконував церковний хор. Після було Італійське Відродження. Театр почався з втілення комедії Дель Арте, в якій музика грала не останню роль. З’явився перший оркестр, який був не численний і складався з труб, гітар, барабанів та інших ударних інструментів.

З розвитком театру стали з’являтися його нові жанри. Опера, тісно пов’язана з драматичним професійним театром, що виводить на перший план співака, актора-виконавця, вимагала вже не просто легких мелодій у супроводі дії. Тут було потрібно щось більше і грандіозне. Внаслідок стали з’являтися дуети, арії, терцети, які виконувалися під акомпанемент великих оркестрів. У ХІХ – ХХ століттях в драматичному західноєвропейському мистецтві стали з’являтися нові театральні форми – пролог, опера-водевіль, дивертисмент.

Певні музичні номери включені в п’єсу самим драматургом. Вони є її органічною частиною і мають виконуватися в кожній постановці. З цією метою залучаються композитори, які створюють музичне оформлення для конкретної постановки. Завдання режисера – відібрати підходящі фрагменти з різних творів для п’єси.

Ті театральні постановки, в яких музика включена за задумом драматурга (автора твору) називаються музичними п’єсами. Вони супроводжуються сольним або хоровим співом, грою на музичних інструментах, військовим або бальним оркестром. Музика, як правило, звучить за сценою, актор імітує гру на інструментах і спів, якщо так передбачено. Постановки можуть супроводжуватися танцювальними сценами. Сьогодні в якості музичного оформлення вистави переважно використовується звукозапис.

Крім театральних музичних номерів зі сценічними діями, існують великі інструментальні п’єси – Антракти і Увертюра. Музика супроводжує всю постановку або цілі окремі акти.

Часто театральні п’єси, написані великими композиторами, в концертах виконуються в первісному вигляді. Наприклад, Л. Бетховен написав вступний твір до драми Гете «Егмонт», а Мендельсон-Бартольді до комедії Шекспіра «Сон в літню ніч».

Роль музики в театрі і кіно

У театрі музика є важливим засобом характеристики сценічних положень і образів, невід’ємним компонентом драматургії вистави. У драматичних постановках музичний супровід створює певну емоційну атмосферу. У поєднанні з іншими засобами вона відтворює національний, історичний і локальний колорит, поглиблюючи характеристики персонажів. Музика сприяє драматичної кульмінації, підкреслюючи переломні моменти в п’єсі. В інших жанрах творів вона також грає важливу роль: в казкових, фантастичних і ліричних сценах вона підкреслює всю красу і повноцінність того, що відбувається на сцені.

Сподіваємося, що з цього повідомлення Ви дізналися, яку роль відіграє музика в сучасному театрі. А свою розповідь про роль музики в театрі Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Єгор

    Це дуже інформативно та цікаво! Дякую вам за те, що ви робите, це дуже допомагає людям!…..

    Відповіcти