Розповідь про богомола на українській мові

богомол цікаві факти Зоологія

Розповідь про богомола на українській мові повідомить як виглядає богомол, де живуть богомоли, яка тривалість життя богомола.

Повідомлення про богомола

Богомол звичайний – хижа велика комаха з добре пристосованими для хапання їжі і сильно розвиненими передніми кінцівками. Належить до підряду Богомолових загону Тарганоподібних.

Де живуть богомоли?

Походять богомоли з екваторіальних і субекваторіальних регіонів Африки. Пізніше
поширилися по всій Південній Європі, Азії і були завезені в США і в Австралію.

Жити богомол звичайний воліє на сухих, зарослих чагарниками височинах серед лугового різнотрав’я. Веде денний спосіб життя, вночі ховається в заростях трави. З самого ранку виходить на полювання.

Мисливець сідає на гілку і годинами практично нерухомо чекає появи жертви. Побачивши її, він непомітно підкрадається, швидко хапає здобич і затискає мертвою хваткою між шипастими стегном і гомілкою. Шансів втекти у здобичі немає. Від будь-яких рухів гострі шипи ще сильніше встромлюють в тіло жертви.

В раціон богомола звичайного входять мухи, сарана, коники, тля, бджоли і оси, зрідка павуки. Іноді він п’є краплі роси, але в більшості випадків обходиться рідиною з тіл здобичі.

Потривожені богомоли шиплять і приймають оборонні пози. Рятуючись від загрози, важкі великі самки тікають, а більш дрібні самці велично відлітають на безпечну відстань. Часто кавалеру доводиться рятувати своє життя від голодної дами.

Вона при першій же можливості відриває йому голову і починає її поїдати, тому самці в ході еволюції придбали незвичайну спритність, окомір і швидкість реакції. Самка має одну пару фасеткових очей, а у самців від такого життя з’явилося ще три додаткових очка.

Розмноження богомолів

Самка відкладає яйця порціями від трьох до дев’яти разів. Кожна порція містить від 70 до 300 яєць і поміщається в особливу капсулу (оотеку). Оотека утворюється з пінистої рідини, що виділяється з яйцеклада і швидко застигає на повітрі.

Через 5-7 тижнів з яєць виходять личинки схожі на дорослих особин. Вони тут же починають линяти і через два дні активно харчуватися в основному попелицями, а при нагоді своїми братами і сестрами. Через 10-15 тижнів і 7-8 линьок личинки перетворюються на дорослих богомолів. Самці линяють 7 разів, а самки 8 разів.

Дорослі самки надзвичайно ненажерливі і іноді розправляються з дрібними ящірками, які самі вийшли пополювати на комах. Тропічні види богомолів нападають навіть на птахів. На північних околицях ареалу відкладені восени яйця зимують в капсулах, а личинки з’являються тільки в кінці весни.

Як виглядає богомол?

Довжина тіла у самок становить 7-7.5 см, у самців – 4-5 см. Забарвлення залежить від місця проживання змінюється від зеленого і жовтого до сірого і темно-коричневого кольорів. Друга і третя пара ніг служать для пересування і називаються ходильними або біговими.

Голова маленька, трикутна і дуже рухлива. Антени на голові тонкі й довгі. Ротовий апарат гризучого типу оснащений потужними щелепами.

Черевце яйцеподібне, досить довге, злегка сплюснуте в спинно-черевному напрямку. Великі фасеточні очі в залежності від освітлення здаються прозорими або зеленими.

Тривалість життя богомолів

Самки живуть до 12 місяців, самці тільки до 3 місяців.

На території більшості європейських країн богомол звичайний знаходиться під охороною через загрозу знищення.

Оцініть статтю
Додати коментар