Розповідь про гриби

розповідь про гриби Природознавство

Повідомлення про гриби для дітей може бути використано при підготовці до уроку чи щоб написати реферат (6 клас). Розповідь про гриби для дітей може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про гриби для дітей

Гриби дуже цікаві організми. Вони – не рослини і не тварини. Гриби становлять особливе царство живих організмів. Те, що ми називаємо грибом – це його плодове тіло. Сам же гриб захований в ґрунті. Складається з тонких білих ниток – грибниці.

Грибниця іноді живе сотні років. Коли буває багато тепла і вологи, в деяких місцях грибниці з землі пробивається плодове тіло – ніжка з капелюшком. У нижній частині капелюшка утворюються спори, вони розсіюються і дають розвиток новим грибницям.

На землі існує безліч різних грибів. Нині відомо більше 100 тисяч видів грибів. Їх можна зустріти в самих різних місцях – в прісній і морській воді, в полі і саду, на лузі і в горах. Серед них є мікроскопічні види, є і гіганти.

Гриби відіграють чималу роль в житті людини: є їжею (білий гриб, підосичники, сироїжка), основою деяких ліків.
У природі вони можуть бути паразитами (гриб чага), ланками в харчовому ланцюгу, симбіотичними організмами (допомагають деревам зібрати більше води за допомогою своєї грибниці в обмін на крохмаль і цукри, які самі зробити не в змозі) або навіть ліками (лосі лікуються від деяких хвороб поїдаючи мухомори)

Гриби поділяються на два види:

  • їстівні (білий гриб, рижик справжній, груздь справжній; підберезник, підосичники, дубовик, маслюк, печериці, сироїжки, опеньок, лисичка звичайна і ін.)
  • неїстівні (бліда поганка, мухомор, жовчний гриб, ін.)

Розповідь про грибиУ наших лісах неїстівних грибів близько 30 видів. Вони розташовані по сусідству з їстівними грибами, найчастіше на них схожі і підступність свою показують не відразу, а через кілька годин після їжі.

Розповідь про їстівні гриби 

Розповідь про білий гриб

Білий гриб – смачний, дивовижно ароматний.
Назву він отримав завдяки своїй м’якоті: вона біла, при розрізі не змінює кольору, залишається білою і у висушеного гриба, і у вареного.
Верхня сторона капелюшка у білих грибів буває різною – від темно-коричневої до світлої, майже білої. Росте гриб в ялинових, соснових і березових лісах.

Розповідь про підберезовик

Підберезовик – поширений їстівний гриб, трохи схожий на білий. Але капелюшок у нього більш м’який, ніжка тонше і довше. Колір шляпки від темно-коричневого до білого.  Зустрічається в березових або змішаних з березою лісах. Зростає поодиноко і групами.

Розповідь про сироїжки

Сироїжки – дуже різноманітні за забарвленням капелюшків гриби. Назву всі вони отримали, ймовірно, через те, що деякі з них можна їсти в сирому вигляді з сіллю. Але хоча більшість сироїжок їстівні, серед них трапляються і отруйні. Сироїжки дуже ламкі, тому не всі грибники люблять їх збирати.

Розповідь про лисички

гриби лисичкиЛисички – відомі їстівні гриби. Своїм яскравим кольором вони нагадують лисяче хутро, за що і отримали свою назву. Зустрічається цей гриб в хвойних, листяних і змішаних лісах. Лисички майже завжди ростуть сім’ями.

Розповідь про гриби опеньки

Опеньок осінній зростає великими групами на пнях, коренях і близько стовбурів живих і загиблих дерев. Виростають вони в кінці літа і восени, нерідко в такій кількості, що грибники збирають їх мішками. М’якоть у опеньків біла, з приємним запахом. Небажано збирати старі гриби з великими розправленими капелюшками.

Розповідь про печерицю

Печериця – цінний їстівний гриб білого або сірого кольору. Печериці можна зустріти на лузі, на пасовищі, в саду, в парку. Цей гриб спеціально вирощують і продають в магазинах.

Розповідь про маслюки

Маслюк – їстівний гриб, який отримав свою назву через слизький, немов вимазаний маслом, клейкий капелюшок.

Коротка розповідь про їстівні гриби може бути написана в коментарях, адже так Ви допоможете своїм одноліткам.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Аня

    мені треба про мухомор!!!!

    Відповіcти