Неїстівні гриби

Ботаніка

“Неїстівні гриби” реферат розповість Вам багато корисної інформації.

Розповідь про неїстівні гриби

Неїстівні гриби – це гриби, які не вживаються людиною в їжу. Деякі види мають привабливий вигляд, але від їстівних грибів вони відрізняються неприємним запахом і зовнішніми специфічними особливостями.

Які гриби неїстівні? Приклади: трутовик, мухомор пантерний, рядовка, перцевий гриб, жовчний гриб.

Крім неїстівних грибів, які можуть спровокувати важку інтоксикацію, є гриби, які не становлять для здоров’я людини ніякої загрози. Чому їх не вживають в їжу? Через жорстку м’якоть, яка термічній обробці піддається дуже погано.

Як відрізнити неїстівні гриби?

  • Маленькі розміри. Різновиди неїстівних грибів відрізняються дрібними розмірами.
  • Неприємний запах або смак. Переважно вони мають стійкий, неприємний запах з нестерпним пекучим або гірким смаком. Інші види мають відразливий запах. Виняток становлять лише гострі різновиди грибів. Їх м’якоть застосовують в спиртових настоянки або приправах.
  • Невідповідна консистенція. Вони занадто волокнисті по консистенції, тверді або слизисто-драглисті.
  • Токсичність. Токсичні речовини містяться в них в невеликих кількостях. Вони, звичайно, не є для людини отруйними, адже на організм впливають несильно, але випадкове вживання призводить до проблем з травною системою.

Види неїстівних грибів

  • Отруйні неїстівні гриби

Стороною варто обходити такі види:

  • Бліду поганку. Це найнебезпечніший гриб в лісі. М’якоть дуже тверда і має погані смакові якості. Молода поганка має кулястий капелюшок з зеленуватим відтінком.
  • Червоний мухомор. Капелюшок має яскраво-червоне забарвлення і покритий білими цятками.
  • Сатанинський гриб. Це найпоширеніший двійник білого гриба. Має світлий капелюшок і яскраво забарвлену ніжку, що нехарактерно для боровиків.

Отруйні гриби викликають симптоми отруєння і болю в животі. У такому випадку людина потребує медичної допомоги. Вони відрізняються низькими смаковими якостями, непривабливим зовнішнім виглядом.

  • Галюциногенні гриби

Їх головна відмінність в тому, що вони надають психотропний ефект. Дія галюциногенних грибів схожа з наркотичною речовиною. Їх збір і вживання строго карається кримінальною відповідальністю. Представники: мухомор червоний, Stropharia coprophila (коричневий капелюшок з липкою і блискучою поверхнею), панеолус дзвонові, Строфарія синьо-зелена.

Сподіваємося, що розповідь про неїстівні гриби допомогла Вам дізнатися потрібну інформацію. А розповідь про неїстівні гриби Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар