Розповідь про Хотинську фортецю

Хотинська фортеця цікаві факти Цікаві факти про Україну

Розповідь про Хотинську фортецю історичну пам’ятку України, загадкову та прекрасну споруду, Ви можете прочитати в цій статті.

Повідомлення про Хотинську фортецю

Хотинська фортеця є свідком численних баталій та війн. Напротязі багатьох століть вона вважалась центром розвитку торгівлі і ремесел, економіки та культури. Її назва походить від «хотіти», адже мис на якому вона розташована, був надійним та бажаним місцем для поселенців.

Хотинська фортеця – історична довідка 

Проведені поблизу середньовічної красуні археологічні дослідження виявили на площі в 20 га залишки від жител X – початку XI ст. Це дало підстави стверджувати, що на її території існували поселення ще в період Київської Русі. Також учені притримуються думки про те, що старовинне місто також охороняла фортеця, яка розташовувалась на місці нинішньої споруди.

Дана територія завдяки вигідному розташуванню та міцній твердині стала центром розвитку ремесел і європейської та азійської торгівлі. Тому вона привертала увагу завойовників. З метою захисту від набігів ворогів було споруджено фортецю, яка змогла пережити багато століть, споглядавши під своїми стінами війська Османської імперії, народних месників Дитинки, повстанців Мухи, вояків Дмитра Байди Вишневецького, Петра Дорошенка та Богдана Хмельницького.

Хотинська фортеця найбільш відома за подіями Хотинської війни вересня – початку жовтня 1621 року. Війна прославила козаків на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним та врятувала від вторгнення яничар Західну Європу.

На початку XVIII століття  турки остаточно закріпилися в Хотині та в фортеці. В 1712–1718 роках відбулася її реконструкції за допомогою французьких інженерів. І вона стала наймогутнішою лінією османської оборони на сході Європи.

Незважаючи на те, що в ХVIII–ХІХ ст. Хотинська фортеця стала поступово втрачати свою оборонну здатність, під її стінами все ще продовжувалися битви.

У фортеці проводилися зйомки таких художніх фільмів, як: «Гадюка», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Захар Беркут», «Чорна стріла», «Три мушкетери», «Стріли Робін Гуда», «Стара фортеця», «Яса», «Запорозька Січ» та «Тарас Бульба».

Цікаве про Хотинську фортецю

  • На високих стінах фортеці збереглися надзвичайні символи християнства – вавілони (символ мудрості), голгофи (символ святої гори). Вважається, що завдяки їм споруда захищається Богом.
  • На одній із стін є пляма, про яку ходе багато легенд. Начебто це сльози загиблої за кохання дівчини або ж це слід від замурованої людини в стіну. Але насправді дана пляма утворена олифою, так як довгий час у цій частині фортеці зберігали селітру.
  • У 1890 році біля Хотинської фортеці знайшли скарб – монети із Чехії, Саксонії, Угорщини, Тюрінгії.
  • У роки, коли фортеця була під Османською імперією,  в замку було ув’язнено понад 30 дівчат – гарем для турецького султана.
  • На території фортеці шукають підземний хід, який простягнувся аж до Кам’янець-Подільської фортеці.

Сподіваємося, що розповідь про Хотинську фортецю була цікавою та повчальною для Вас. А свою розповідь про Хотинську фортецю Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар