Розповідь про камбалу

Зоологія

Розповідь про камбалу містить інформацію про цих риб: що їсть камбала, де живе, як розмножується та цікаві факти про камбалу.

Розповідь про рибу камбалу

Камбалові – це родина риб, які більшу частину часу проводять на дні моря, лежачи на лівому боці, з обома очима на правому боці.  Родина містить багато важливих промислових риб, таких як камбала європейська, палтус, глось та багато інших. Загалом є 101 вид камбалових.

Зовнішній вигляд камбали незвичайний. Але екзотичний плаский вигляд вона має не від народження, її мальки схожі на інших звичайних рибок, і лише в міру дорослішання починають походити на дорослих особин.

Камбала може жити на глибині до 2000 м, але найбільш комфортна глибина для неї це 10-15м.

Риба камбала морська і річкова схожі, відрізнятися вони можуть тільки розміром, морські побратими досягають великих розмірів.

Найбільша спіймана камбала мала вагу 100 кг, а досягала 2 метрів.

Камбала: де живе?

Морська камбала водиться найчастіше в субтропічному кліматі, Атлантичному океані, а так само зустрічається в Північному, Чорному і Білому морях.

Річкова камбала також живе і в морі, але вона може запливати далеко вглиб акваторії річок, зустрічається в Середземному морі, в Чорному морі і в спільних з ними річках. Також вона водиться в фарватері річки Єнісей.

Риба камбала живе на дні водойм. Полює вона із засідки – лежать нерухомо, при необхідності заривається в пісок і грунт.

Але це ще не все що може робити риба для маскування – її тіло може маскуватися під навколишнє середовище, що робить рибу невидимою. Коли здобич наближається камбала хапає її.

Чим харчується камбала? 

Раціон її харчування різноманітний: планктон, дрібні молюски, черв’ячки, а також ракоподібні і рачки.

Також в їжу вона може вжити креветок і дрібних рибок – наприклад мойву.

Розмноження і тривалість життя камбали

У зв’язку з різноманітністю видів і широким ареалом проживання, нерест камбали проходить в різний часовий відрізок.

Розмноження може проходити з травня і до самої зими, а деякі вид камбали метають ікру під льодом. Кожному підвиду камбалоподібних властивий певний час для ікрометання.

Камбала веде одиночний спосіб життя, але на час розмноження риби збираються і збиваються в косяки.

Віку статевого дозрівання камбала досягає до 3 – 4 років, різні види здатні відкладати від 100 до 13 мільйонів ікринок. Середній їх розмір в діаметрі близько одного міліметра, але може бути і півтора.

Інкубаційний період розвитку ікринок залежить від географічних і кліматичних умов: в тропічному кліматі при високій температурі води, ембріональний розвиток може проходити за добу, в північних же широтах, інкубація може тривати близько 2-х з половиною місяців.

Коли ікринки знаходиться у вільному плаванні, вони абсолютно прозорі, але опускаючись нижче до дна у них начитають відбуватися зміни.

Мальки активно починають шукати їжу, на першому етапі вони харчуються зоопланктоном, в міру росту їх раціон стає більш насиченим, зовнішній вигляд зазнає змін – око з лівого боку переміщується на праву, а ліва сторона стає низом.

Тривалість життя камбали від 20 до 30 років.

Оцініть статтю
Додати коментар