Розповідь про колядки

колядки Поради

Розповідь про колядки містить цікаву інформацію про те який зміст колядок та про звичаї виконання цих народних пісень.

Розповідь про колядки

Українці – народ співочий і глибоко віруючий. Одним із найтаємничіших свят вважається Різдво – час, коли радіють і вшановують народження Ісуса. Таке дійство в усі часи супроводжувалось піснею, яку назвали колядкою. Та коли виконують колядки?

А співають їх із 25 грудня (за старим стилем) і аж до 7 січня (за новим стилем), відповідно приурочуючи найбільшому церковному святу. Саме тому воно супроводжується старовинними народними звичаями. Колядники переодягаються в найрізноманітніші образи: кози, чорта, куми та інших. Попереду гурту обов’язково несуть сонцесяйну зірку, як символ життя, добробуту. «Співці» заходять до оселі , вшановують всю родину, бажають здоров’я, миру, добробуту, родючості. За це господар частує молодих гостей чимось смачненьким: пиріжками чи цукерками, інколи навіть грошима.

Вінчуємо тебе щістім-здоров’їм,
Щістім-здоров”їм та й з цим Рождеством,
Та й з цим Рождеством, цим Новим Роком,
Цим Новим Роком, прибутком добрим,
Прибутком добрим та й віком довгим.

Також у народі вважалося, що який настрій у колядок, того й зичили родині. Не дарма ж казали, що від Свят-вечора залежав увесь прийдешній рік.

Часи змінилися, та колядки й досі залишаються популярними в Україні, щоправда вже з трішки іншим підтекстом. Але навіть серед молоді їх популярність не зменшилась. Досі хлопці та дівчата ходять оселями, щоб заколядувати й отримати щось смачненьке.

Ви можете вибрати собі колядки короткі для вивчення на зимові свята.

Оцініть статтю
Додати коментар