Розповідь про моржів

морж Зоологія

Розповідь про моржів має багато пізнавальної інформації. Інформація про моржа на українській мові може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про моржів

Морж – морська тварина досить незвичайного виду, з міцними іклами. Моржі – представники сімейства ластоногих. У своєму царстві ластоногих вони поступаються за габаритами тільки морським слонам.

Вага моржів-гігантів може доходити до двох тонн, а вага середнього по габаритам самця становить 1300 кг, вага самки менше.

Характерною ознакою моржа є його довгі, розвинені бивні. Це такі подовжені ікла, якими пишаються моржі (і самець і самка), ікла можуть досягати в довжину до одного метра (у самця) і важити до п’яти кілограмів. Габарити моржів, що мешкають в Тихому й Атлантичному океанах, різняться.

Вохристо-золотисте або коричнево-буре забарвлення моржів обумовлене ​​не кольором їх волосяного покриву, а кольором шкіри. Колір голови і шиї найбільших особин може бути рожевим.

Немає необхідності близько наближатися до лежбища моржів, для того, щоб почути протяжні гучні звуки (крики, рев, стогін, гудіння), що видаються тваринами. Особливо “крикливі” молоді особини.

Харчуються моржі, головним чином, донними безхребетними тваринами, а саме молюсками, ракоподібними. Не гребують перекусити і рибою, а деякі моржі-хижаки ловлять на обід птахів та невеликих тюленів.

Моржі не перебувають у воді постійно, вони виходять з неї з метою відпочинку; цим морським мешканцям необхідно відновити запас кисню в м’язовій тканині.

Кількість відпочиваючих на березі моржів багато в чому залежить від погоди. Якщо в сторону лежбища дме штормовий вітер, і хвилі зачіпають цих морських тварин, то їх чисельність на березі мінімальна. Пориви штормових вітрів не подобаються моржам. Як тільки погода починає радувати все живе, звірі повертаються на берег.

Моржата-малюки зубів не мають, іклів також; ікла прорізуються тільки через кілька місяців після народження. Новонароджені на лежбищі воліють перебувати не на землі, а на спині матері, або якогось сусіда. Молочне харчування отримує малюк протягом двох років.

Сподіваємося, ви дізналися все про моржів. А цю повідомлення про моржів Ви можете доповнити через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар