Розповідь про перепілку. Цікаві факти

Зоологія

Розповідь про перепілку повідомить де живе перепел та чим харчується. Цікаві факти про перепілку допоможуть дізнатися багато нового про цих птахів.

Повідомлення про перепілку

Дикий перепел належить до родини Фазанових, важить зазвичай не більше 100-150 грам, має довжину близько 20 см і є найменшим родичем курки. Пір’я перепелів вохристого кольору.

Забарвлення перепелів в природі служить прекрасним засобом маскування. І коли перепел причаїться на землі, помітити його практично неможливо. Черевце птиці має світліший колір. Перепілка і перепел відрізняються між собою по забарвленню горла, оскільки у самців воно має бурий і темний колір, а у самок – білуватий.

Птахи належать до сімейства куроподібних, і за будовою свого тіла практично не відрізняються від курей, тільки розмірами і забарвленням. Дикий перепел – вид птахів, що нараховує близько 9 різновидів.  Найпоширенішим з них є перепел звичайний.

Де живуть перепілки? Ареал проживання пернатих дуже великий і включає Євразію, північ і південь Африки і острів Мадагаскар.

В останній час перепели стали об’єктом спортивного та промислового полювання, що сильно скоротило чисельності популяції перепелів, особливо в лісостеповій зоні. Пернаті виявилися в скрутному становищі також в результаті зменшення площі луків, призначених для пасовищ і сінокосіння, де птахи зазвичай розмножувалися.

Домашня птиця перепел зовні практично не відрізняється від дикої, просто більш вгодована.

Спосіб життя перепелів

Птах перепел в країнах з теплим кліматом зазвичай не залишає місця проживання, але з холодних країв щороку відлітає на південь.

Перепел не може підніматися особливо високо і летить над землею, махаючи крильми дуже часто. Більшість життя перепел проводить на землі, серед густого трав’яного покриву. Трава захищає перепелів від хижаків. До осені птахи сильно набирають вагу і збираються до місць зимівлі в країни Південної Азії і Африки.

У минулому перепелів цінували, як співочих птахів. Але справжнім співом можна назвати лише голоси самців, які радують нас чарівними трелями. Самки ж видають звуки мало схожі на приємні мелодії.

Домашні птахи цього виду, на відміну від своїх диких родичів, майже зовсім втратили здатність літати, а також природну тягу до зимових перельотів і інстинкт гніздування. Вони навіть не висиджують власних пташенят.

Перепілок часто розводять в сільському господарстві для отримання яєць. Вони не особливо вибагливі і мають лагідну вдачу. Їх утримання не вимагає якихось особливих умов. Вони можуть розмножуватися навіть у маленьких, тісних клітках і майже не хворіють. Яйця перепелів вважаються дуже цінним продуктом, який містить безліч вітамінів і масу корисних властивостей. А зберігатися вони можуть тривалий термін.

Що їсть перепел?

Корм особин наполовину складається з їжі тваринного походження. Пернаті знаходять дрібних безхребетних, черв’яків, гусениць і комах. З віком птахи все більше споживають рослинну їжу, в яку входять зерна і насіння рослин, їх пагони, листя дерев і чагарників.

Розмноження і тривалість життя перепілки

До місць гніздування перепел прилітає пізньою весною, а в північних районах навіть в червні. Постійних пар птахи не утворюють, тому самці можуть вибрати будь-яку партнерку на час спарювання.

Причому між кавалерами часто відбуваються жорсткі бої за увагу обраниці, яка цілком може вибрати собі кілька партнерів.

Гнізда птахи влаштовують у неглибоких ямках прямо на землі. Дно оселі вистилається пір’ям і сухою травою. Яйця, які перепілка відкладає в кількості до 20 штук, мають бурий колір з темними плямами.

Мати дбайливо і терпляче висиджує пташенят протягом 15-18 днів, а перепел не приймає участі в турботі про потомство.

Новонароджені пташенята залишають гніздо, як тільки обсохнуть. Вони ростуть неймовірно швидкими темпами, через 5-6 тижнів перетворюючись у дорослих птахів.

Тривалість життя перепілки невелика. Вони живуть тільки 4-5 років.

Цікаві факти про перепілку

Народжуються перепелята дуже маленькими до 6 г, за місяць їх маса збільшується в 15 разів, до 2-місячного віку вони досягають маси дорослих птахів.

Особливістю перепелів є висока яєчна продуктивність. Самки починають кладку яєць у віці 35-40 днів і за рік зносять по 280 яєць.

У Середній Азії свого часу птахів розводили для проведення видовищних перепелиних боїв. Бійцівських перепелів господарі носили зазвичай за пазухою і дуже ними дорожили.

Перепелів одомашнили в середньовічній Японії, де їх використовували для отримання м’яса і яєць, а також розводили в якості декоративних птахів.

Стародавні єгиптяни називали яйця перепелів – ампулою здоров’я, китайці активно використовували їх в медицині.

У європейській парфумерній індустрії перепелині яйця є невід’ємним компонентом більшості дорогих кремів і шампунів.

Перепелакі можуть літати на короткі відстані, але більшу частину часу вони проводять на землі.

Перепели можуть бути активні протягом дня (денні тварини) або вночі (нічні тварини), в залежності від виду.

Перепелиці звичайні – полігамні птахи і самець за один сезон злучається з багатьма самками, а так само не приймає ніякої участі у вихованні майбутнього потомства.

Вважається, що по ефективності перепелині яйця перевершують віагру.

Шкаралупа перепелиних яєць очищає воду від хлору і важких металів, надає їй лужні властивості.

Оцініть статтю
Додати коментар