Розповідь про Посейдона

Мистецтво

Повідомлення про Посейдона розповість Вам багато корисної інформації про повелителя морів і океанів Стародавньої Греції.

Розповідь про Посейдона

Посейдон був владним і грізним володарем водної стихії. Він володів могутністю і силою, однак йому мало в чому щастило. Після народження, його батько титан Кронос, бачив у своєму синові потенційного суперника і проковтнув його. Тільки завдяки богині землі Реї, матері майбутнього морського правителя, і молодшому братові Зевсу, Посейдона звільнили з утроби грізного батька.

Коли олімпійські боги почали розподіляти між собою владу, Посейдону дістався підводний світ. Йому ні разу не вдалося перемогти свого молодшого брата Зевса в битвах або суперечках. Володарю морської безодні не вдалося перевершити численну рідню і в боротьбі за міста. Так, він віддав Афіні Аттику і Трезен, Зевсу – Егіну, Гері – Арголіду, Геліосу – Коринф і Родос, Аполлону – Дельфи. Єдиний його трофей – Атлантида, однак і ту правитель затопив, бажаючи догодити Зевсу.

Посейдону вдалося створити могутню морську імперію. Він вижив з підводного царства старих правителів Океану, Нерея і Протея. Разом з дружиною Амфітрітою правитель створив серед води свій рай.

Посейдон міг насилати на кораблі бурі і зупиняти їх, міг послати русалок, щоб ті рятували подорожніх після корабельної аварії. У його владі перебували всі морські мешканці. Морський бог створював шторм і заспокоював море. Силою хвилі він міг розбити на мільйони частинок прибережні скелі, а також викликати землетруси. Розумні дельфіни були вірними супутниками і слугами Посейдона.

Морський владика мав чарівний тризуб. Одним ударом він міг створювати струмки і джерела. Крім того, Посейдон навчив людей плавати по морях і будувати кораблі. Сам же він по морях їздив на колісниці, яка була запряжена морськими кониками. Його супроводжували нереїди – водні німфи.

Посейдон прославився як велелюбний правитель: крім дружини він підкорив серця Калліроі, Діопатри, Бероєв, Лівії, Евбеї, Скілли, Фії, Кеніди, Арни, Феофан, Деметри і Медузи Горгони.

Посейдон цікаві факти:

Посейдон жив у палаці на самому дні моря, зробленому з чистого золота. Стіни його прикрашені морськими квітами і коралами всіх кольорів веселки.

Згідно з легендою, морський правитель побудував навколо Трої стіни.

Часто його описували як бога, який тримає в своїх могутніх руках площину землі.

Він навчив людей управляти кіньми.

Митці морського владику зображують у вигляді могутнього чоловіка з тризубом і бородою, який ударами списа викликав шторми та землетруси.

Оцініть статтю
Додати коментар