Розповідь про сойку. Цікаві факти про сойку

Зоологія

Розповідь про сойку містить інформацію про те де живе сойка, чим харчується та інше цікаве пр сойку.  Відомості про сойку можна доповнити цікавими фактами.

Розповідь про птаха сойку

Сойка – це не дуже великий, але яскравий птах. Вона не пропускає жодної події на своїй території. Все, що привертає її увагу, тут же коментується гучними обуреними криками.

Зовнішній вигляд у сойки досить яскравий. Оперення на тілі має рудуватий відтінок, крила і хвіст – чорні. Над хвостом білі пір’їнки. На голові у цього птаха є помітний чубчик.

Харчуються сойки як рослинною, так і тваринною їжею. Вони поїдають черв’ячків і різних комах, але можуть і розоряти гнізда дрібних пташок. Тоді їх здобиччю стають як яйця, так і пташенята, знайдені в чужому гнізді. У дубових лісах сойки із задоволенням поїдають жолуді. Примітно, що сойки, подібно білкам, вміють робити запаси. Жолуді вони ховають в різних куточках лісу: закопують їх під мох чи ховають в пучках трави, сприяючи тим самим поширенню дубів по всьому лісу. Можуть сойки ховати припаси і в тріщинах кори дерев.

Сойка – дуже розумний птах. Коли вона ховає припаси, то стримує свої галасливі крики і намагається діяти максимально тихо, щоб ніхто з суперників не дізнався про її схованку. І при зворотній ситуації, коли сойка за кимось підглядає, щоб поцупити чогось, вона теж поводиться дуже тихо, щоб не видати своєї присутності.

Перестають шуміти сойки і в період гніздування. Свої гнізда вони влаштовують на деревах, на висоті від півтора до п’яти метрів. У будівництві гнізда беруть участь і самець і самка. Будують сойки досить недбало, половина гілок у них просто падає на землю. Цікаво відзначити, що гніздо сойки будують по черзі. Поки один з птахів літає за гілками, другий укладає свої гілки в майбутнє гніздо. Коли перший птах повертається з будівельним матеріалом, другий звільняє їй місце і відлітає за своєю порцією гілок.

З появою в гнізді яєць починається період насиджування, який триває сімнадцять днів. Потім з яєць з’являються пташенята. Годує їх сойка-мама, а їжу, дрібних гусениць, приносить сойка-тато. Ледве навчившись літати, пташенята залишають гніздо і приєднуються до загальної зграї, літаючи і шумно галасують у лісі.

Сойки – справжні пересмішники. Вони з задоволенням передражнюють інших птахів. Але не тільки пташині голоси їм підвладні. Сойки легко відтворюють звуки людської мови, гавкіт собак, мекання кози і навіть стукіт сокири.

Цікаві факти про сойку

Сойка населяє всю територію Європи, Росію, Україну, Скандинавські країни, Англію, Африку, Малу Азію, Кавказ, Японію, Урал, Корею, Китай.

Стародавні греки вірили, що ця пташка приносить удачу і називали її «Кісс» (κίσσα).

В середні віки сойок вважали демонічними птахами.

Сойка – робить запаси їжі на зиму. За один раз запасливий птах здатний транспортувати в своєму зобі і дзьобі до 12 жолудів (в її горлі є унікальний підязиковий мішок, де містяться плоди). Комора сойки може важити до 6-8 кг. Додатково на зимовий період відкладається букове насіння і лісові горішки.

Залежно від виду, сойки можуть створювати пару на все життя, а можуть – лише для створення потомства

Тривалість життя сойки досягає 17-18 років. У природних умови вони живуть від 5 до 7 років

У природі сойки люблять наслідувати голоси різних істот

Головними ворогами цих пернатих вважаються куниці, пугачі і яструби.

Унікальним є спосіб, яким цей птаха бореться з паразитами: вона сідає на мурашник і дозволяє комахам на себе піднятися. Працьовиті комашки вбивають паразитів своєю кислотою.

Взимку птахи збираються в зграї (близько 30 -50 птахів) і можуть перебиратися ближче до поселень людей.

Чи дізналися Ви щось цікаве про сойку? Сподіваємося, повідомлення про сойку допомогло Вам підготуватися до уроку та поглибити свої знання.

Оцініть статтю
Додати коментар