Що об’єднує сучасних українських героїв з героями фольклору?

Що об'єднує сучасних українських героїв з героями фольклору Твір-роздум

Твір-роздум на тему: “Що об’єднує сучасних українських героїв з героями фольклору?”

    Сьогоднішній світ різнобарвний та надзвичайно динамічний, а тому змушує змінюватися все довкола. Навіть усна народна мудрість еволюціонує, а її герої відображають сучасні тенденції та цінності українського суспільства. Народна творчість завжди відтворювала найяскравіші події в житті народу. Сьогодення українця сповнене героїчних та трагічних сторінок, у яких розкриваються нові образи та характери.

Російсько-українська війна стала центральною темою значної кількості творів сучасної народної творчості. Сучасних українських героїв фольклору можна об’єднати декількома спільними рисами: по-перше, безмежна віра народу в перемогу, збереження майбутнього українців, яке лаконічно відтворює прислів’я: «Бути українцем – то не лише не боятися кінця світу, але й мати певні плани на потім».

         По-друге, патріотизм і національна свідомість, відвага,  які герой проявляє у захисті Батьківщини, рідного народу від зовнішнього ворога. Він виступає як символ національного єднання, сучасного героїзму  та відданості Україні та її  народові. Такими в усній народній творчості постають військові Кіборги (воїни, які захищали Донецький аеропорт під час бойових дій на сході України), Привид Києва, захисники Азовсталі (воїни ЗСУ). 

У цих образах  поєдналися відвага, героїзм військових та любов, повага, безмежна довіра до воїна –захисника. Народна уява створила і образ чарівної істоти, яка допомагала українцям, підпалюючи ворожі склади з боєприпасами та паливно-мастильними матеріалами, − Бавовнятко.

                По-третє, образи ворога ( орки, русня), створені українцями, – це образи загарбників, чужинців, втілення зла, що несе смерть та руїну на рідну землю, та кара за ці злочини  буде  досить швидко:

Ти ж хотів землі цієї
Тож тепер змішайся з нею
Станеш сам моєю землею.

Створюючи образ ворога, українці використовують елементи такого жанру, як народне замовляння «на смерть», що простежується і в піснях, і в прислів’ях:  «Назвався москалем – лізь у мішок», «Повітряна тривога перейди до Таганрога…». 

Отож, народ  зараз створює фольклорні  образи,  які відображають ідеали та культурні цінності і відіграють важливу роль у формуванні ідентичності та самосвідомості  українця. Тож можна сказати, що саме відвага та сміливість об’єднує сучасних українських героїв з героями фольклору нашого минулого.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар