Що таке благодійність?

добро Різне

Благодійність в Україні сьогодні широко розповсюджена. Що таке благодійність і що її характеризує?

Що таке благодійність?

Благодійність – надання нужденним благодійної допомоги для вирішення ряду соціальних проблем і удосконалення життєвих умов. У сучасному суспільстві благодійність має на увазі під собою спонсорство, меценатство, соціальне інвестування та добровільні пожертвування.

Раніше цим видом діяльності займалася тільки церква, пізніше в процес включилися відомі люди, меценати і бізнесмени.

Види благодійності

  • Приватна благодійність. Є найпоширенішою формою. Має на увазі під собою добровільне жертвування речей і засобів, медикаментів та інших ресурсів на потреби людей або окремих осіб.
  • Корпоративна благодійність. Вона характеризується підтримкою нужденних або соціальних проектів. У сферу комерційної благодійності входить діяльність фондів.
  • Філантропія. Ця діяльність спрямована на поліпшення і збереження умов життя всіх видів на Землі – твердження наукових грантів, поліпшення екології, розробка ліків, допомога тваринами так далі.
  • Меценатство. Ця благодійність спрямована на підтримку мистецтва, культури і науки. Це не допомога конкретній людині, а підтримка ролі і спадщини, яку ця людина залишить після себе.
  • Соціальна відповідальність. Має на увазі під собою добровільну місію компанії, що виходить за рамки законодавчого мінімуму. Вона спрямована на успішний розвиток суспільства і включає в себе відповідальність партнера по бізнесу, роботодавця, громадянина, учасника соціальних відносин. Тобто ключове слово даної благодійності саме «відповідальність». Наприклад, вона відповідає за розвиток шкіл, де навчаються діти, за захист навколишнього середовища, яке ми забруднюємо, за захист співробітників, які отримали травму на виробництві і так далі.
  • Спонсорство. Воно лише частково належить до благодійності. Справа в тому, що благодійність -це безоплатна допомога, а спонсорство проводить такі заходи для популяризації себе як особистості або свого бренду.

Форми і призначення благодійності

  • Передача грошей, майна, одягу, їжі та інших ресурсів на користь нужденних.
  • Фінансування медичної діяльності, науки і культури.
  • Безкорисливе виконання робіт і надання послуг.
  • Створення сприятливих умов для колективної благодійності.

Напевно, сьогодні питання про те, навіщо потрібна благодійність і яке її призначення втрачає свою актуальність. Завжди є, ті, хто потребує підтримки та люди, які здатні вирішити проблеми. Наш світ супроводжують війни, екологічні загрози, бідність, епідемії. І благодійність покликана вести боротьбу з цими супутниками нашого життя.

Сучасна благодійність

У сучасному світі на благі цілі витрачаються величезні суми грошей. Найяскравішими і масовими акціями, що привертають загальну увагу, є:

Ice Bucket Challenge. Це всесвітня кампанія, яка спрямована на збір фінансів на користь вивчення аміотрофічного бокового склерозу. У кожній країні мета такої благодійності різна. Наприклад, в Україні збиралися гроші для солдатів в АТО. Правила цієї акції досить прості – потрібно облитися відром холодної води і передати виклик своїм трьом друзям. Той, хто зробив це протягом доби, повинен був внести 10 доларів до фонду, а хто відмовився, зобов’язаний був заплатити 100 доларів. Не дивлячись на те, що Ice Bucket Challenge є наймасовішою акцією, вона неодноразово піддавалася критиці. У ній брали участь найвідоміші люди на планеті.

«Пробіг під каштанами». Це наймасштабніша масова акція в Україні, яка проводилась з 1993 року. Вона приурочена до Дня Незалежності. Кошти, зібрані в ході акції, витрачаються на придбання матеріалів і апаратури для Центру дитячої кардіології. Суть «Пробігу під каштанами» полягає в масовому пробігу спортсменів по центру Києва і залученні меценатів, спонсорів, корпоративних приватних благодійників.

Сподіваємося, що розповідь про благодійність допомогла Вам підготуватися до заняття. А свою розповідь про благодійність Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар