Шолом Алейхем цікаві факти з життя та творчості відомого єврейського письменника і драматурга, основоположника ідишської художньої літератури розкажуть про його здібності, звички та особисте життя.
Шолом Алейхем цікаві факти про життя
1. Завдяки майстерні передачі образів в своїх творах, його називали єврейським Марком Твеном. До речі, Алейхем був знайомий з ним особисто, і Твен зізнався, що вважав себе американським Шолом Алейхемом.
Він мав незвичайний перший письменницький досвід. Його мачуха часто говорила лайливі слова, а хлопець їх ретельно занотовував у алфавітному порядку.
2. У юнацькому віці йому дуже сподобався твір «Робінзон Крузо». Настільки надихнувшись їм, хлопчик в 15 років написав свою, єврейську версію Крузо. І з цього моменту він твердо вирішив стати письменником.
3. Майже все своє життя прожив в Одесі. Але через гоніння на євреїв змушений був переїхати в Америку, де і прожив до кінця життя.
4. Справжнє ім’я письменника – Соломон Наумович Рабинович.
5. Одного разу в 1876 році він став працювати домашнім учителем у одного багатого підприємця, навчаючи його дочку, Голде Лоєва (єврейку). Закохавшись в свою ученицю, Шолом Алейхем розумів, що благословення її батька йому не домогтися, так як він сам бідний. Але через 6 років Голде всупереч волі батька все – таки стала дружиною письменника і навіть народила йому 6 дітей!
6. Тісно спілкувався зі Львом Толстим, Антоном Чеховим, Володимиром Короленко і Максимом Горьким.
7. Його батько займався виготовленням вин. Навіть володів льохом «Продаж різних вин Південного берега». Мати померла від холери, коли йому було всього 13 років.
8. У 1880 році працював в Лубнах на посаді казенного рабина – зв’язковим між місцевою владою і громадою євреїв.
9. Починає публікуватися в першій газеті на ідиші «Фолксблат». До нього приходить слава і популярність.
10. Після смерті свого багатого тестя, Шолом переїжджає до Києва, і починає грати на біржі. Навіть 5 років не минуло, як він спустив всю спадщину і пустився в «подорож», бігаючи від кредиторів.
11. Він хворів на важку форму туберкульозу.
Українські міста, де жив і працював письменник: Лубни, Біла Церква, Одеса, Київ, Львів.
Часом він надавав містам і містечкам умовні назви: Київ — Єгупець, Боярка — Бойберик, Одеса — Чорноморськ, а Росія — тітка Рейзя.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Шолом Алейхема.