Марк Твен: цікаві факти

марк твен цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Марк Твен цікаві факти з життя (біографії) американського письменника розкажуть про його дитинство, захоплення, творчість та особисте життя.

Цікаві факти про Марка Твена

Семюел Ленгхорн Клеменс з’явився на світ у Флориді, штат Міссурі. Хлопчик народився недоношеним, на два місяці раніше за встановлений термін, і до чотирьох років хворів так часто, що майже весь час був змушений проводити в ліжку.

В молодості письменник служив рульовим на судні “Пенсільванія”, що курсував по Міссісіпі. До речі, його псевдонім Mark Twain означає дослівно “мітка два сажні” – відмітка, яка показує, що досягнута мінімальна глибина, придатна для проходження річкових суден.

Марк Твен 29 разів перетнув Атлантичний океан, побував в Палестині і Одесі, написав 30 книг і більше 50 тис. листів.

Носив тільки білі костюми, і в його гардеробі їх було більше двох десятків. Плюс обов’язково білий капелюх і червоні шкарпетки.

Марк Твен був першим письменником, який друкував свої твори на друкарській машинці.

Марк Твен обожнював більярд і часто грав на гроші.

Марк Твен був завзятим курцем. У його кімнаті завжди знаходилося двадцять-тридцять набитих тютюном трубок, щоб він міг, не відриваючись від роботи, палити їх одну за одною.

Письменник народився в рік, коли на землю прилетіла комета Галлея. Сам письменник надавав цьому факту дуже велике значення. За рік до смерті він сказав: “Я прийшов в цей світ разом з кометою Галлея і піду разом з нею”. Так і сталося…

На честь Марка Твена американці назвали кратер на Меркурії.

Письменник наклав заборону на публікацію мемуарів протягом ста років після своєї смерті. Він хотів написати автобіографію без оглядки на власні почуття і емоції третіх осіб.

Марк Твен дружив з Ніколою Тесла, відомим фізиком і винахідником. Вони багато часу проводили разом в лабораторії Тесли. Марк Твен захоплено спостерігав за роботою фізика і називав його володарем блискавок.

Серед винаходів письменника:

 • новий тип парового двигуна;
 • машина для набору сторінок;
 • вдосконалене зйомні приналежності для предметів одягу, а саме підтяжки;
 • альбом для скрапбукінгу з “самоклеючими” сторінками (скрапбукінг – популярна в той час традиція тематичних і сімейних альбомів).

Цікава оцінка пісьменноком власного таланту: “Мені було потрібно 15 років для того, щоб зрозуміти, що у мене немає ніякого літературного таланту. Але було занадто пізно. Я вже не міг відмовитися писати, мої книги зробили мене знаменитим”.

Перелік професій Марка Твена говорить про його багатогранну натуру:

 • друкар (складач);
 • лоцман;
 • журналіст, письменник, філософ, публіцист;
 • естрадний гуморист, промовець;
 • шукач на срібних копальнях;
 • винахідник, бізнесмен;
 • громадський діяч.

Марк Твен: особисте життя

Щасливий збіг допоміг письменникові в особистому житті. Приїхавши в гості до маєтку свого друга Чарлі Ленгдона, Сем почав доглядати за його сестрою Олівією. Але дівчина не відповідала взаємністю. Коли Клеменс їхав з маєтку, стався нещасний випадок: як тільки Чарлі вдарив коня батогом, обидва – він і Семюел – випали з фургона на бруківку. Як з’ясувалося, сидіння в фургоні були погано прикручені … Так як Клеменс сильно забився, а був вже вечір, йому запропонували залишитися у Ленгдона ще на один день. На цей раз Олівія поставилася до нього більш співчутливо, і його залицяння мали успіх. Зрештою, Олівія Ленгдон стала дружиною Марка Твена …

марк твен особисте життя

Практично все, написане рукою Твена, піддавалося жорсткому редагуванню його дружини. Втім, він і не нарікав: дружина володіла стилем нітрохи не гірше за нього, а іноді її зауваження здавалися йому дуже слушними …

Ще в юності Лайв стала інвалідом, після того, як впала на льоду. Твен дбайливо опікав свою дружину і в усьому їй завжди допомагав. Він був шалено закоханий в Лайв все життя.

У Марка Твена та його дружини було четверо дітей, але трьох із них письменник пережив. Дружина літератора Олівія також померла раніше за нього. Твен так і не прийшов остаточно в себе до кінця життя. Він просто не хотів жити на світі без Лайв.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Валерия

  Супер . Ця беография интересная

  Відповіcти
 2. Маша

  Дуже цikaво допомогло у навчаннi

  Відповіcти
 3. вероника

  ужас

  Відповіcти
  1. Алина

   Тебя никто не спрашивал

   Відповіcти
  2. Администрация

   Вас не кто не спрашивал если не нравиться не читайте!

   Відповіcти
  3. катя

   если тебе не нравится то обьясни поему хотябы

   Відповіcти
   1. катя

    почему*

    Відповіcти
 4. Наталія

  Спасібо большое

  Відповіcти