Лев Толстой біографія скорочено

лев толстой біографія скорочено Письменники

Лев Толстой біографія скорочено українською мовою розповість про життя та творчість митця, про шлях російського письменника до популярності.

Лев Толстой коротка біографія

Лев Толстой народився 9 вересня 1828 в маєтку батьків Ясній Поляні в Тульській губернії. Його батьки були дворянами.

У 1830 році, коли мати Толстого померла, двоюрідний брат батька взяв на себе догляд за дітьми. Їхній батько, граф Микола Толстой, помер через сім років, і їхня тітка була призначена опікуном. Після смерті тітки Лев Толстой, його брати і сестри переїхали до тітки в Казань.

Початкову освіту Толстой здобув вдома, уроки йому давали французькі та німецькі викладачі. У 1843 році він вступив на факультет східних мов в Імператорський Казанський університет. Толстому не вдалося досягти успіху в навчанні – низькі оцінки змусили його перейти на більш легкий юридичний факультет. Однак і тут Толстой навчався не більше двох років. Він кинув університет у 1847 році, так і не отримавши вищу освіту.

Він повернувся в Ясну Поляну, де збирався зайнятися фермерством, але це починання закінчилося невдачею. У чому він дійсно досяг успіху, так це у веденні свого власного щоденника – саме ця звичка надихнула Льва Толстого на більшу частину його творів.

Толстой захоплювався музикою, його улюбленими композиторами були Шуман, Бах, Шопен, Моцарт, Мендельсон. Лев Миколайович міг по кілька годин на день грати їхні твори. Він вільно говорив англійською, французькою, німецькою, читав на італійській, деяких слов’янських мовах, знав латинь, грецьку, татарську та інші мови.

Брат Лева Толстого переконав його піти в армію в якості юнкера на південь, в кавказькі гори. Після перебування на посту юнкером, Лев Толстой в листопаді 1854 був переведений в Севастополь (Україна), де воював у Кримській війні по серпень 1855 року.

У роки свого юнкерства в армії у Толстого було чимало вільного часу. У спокійні періоди він працював над автобіографічною історією під назвою «Дитинство». У ній він писав про своїх дитячі спогади.

У 1852 році Толстой відправив «Дитинство» в «Современник», найпопулярніший журнал того часу. Розповідь була одразу прийнята.

Потім Толстой почав писати про своє щоденне життя в армійській заставі на Кавказі. Розпочату в армійські роки роботу «Козаки», він закінчив тільки в 1862 році, після того, як залишив армію.dovidka.biz.ua

Під час активних битв у Кримській війні він написав «Отроцтво» (1854), продовження «Дитинства» , другу книгу в автобіографічній трилогії Толстого. У розпал Кримської війни Толстой висловив свою думку про вражаючі протиріччя війни через трилогію творів «Севастопольські оповідання».

Після закінчення Кримської війни Толстой покинув армію і повернувся до Росії. Приїхавши додому автор зявився на літературній сцені Санкт-Петербурга.

Оголосивши себе анархістом, він в 1857 році виїхав до Парижа. Опинившись там, він програв всі свої гроші і був змушений повернутися в Росію. Йому також вдалося опублікувати «Юність», третю частину автобіографічної трилогії, в 1857 році.

Повернувшись до Петербурга, Толстой став членом літературного гуртка «Современник». Однак письменник швидко втомився від столичної суєти і відправився в подорож по Європі. Після повернення в Ясну Поляну він зайнявся облаштуванням шкіл для селянських дітей, написав «Азбуку», а також сотні добрих і повчальних казок для дітей.

У 1862 році Толстой одружився на дочці лікаря на ім’я Софія Андріївна Берс, яка була молодше нього на 16 років. Проживаючи в Ясній Поляні з дружиною і дітьми, Толстой провів більшу частину 1860-х років, працюючи над своїм першим романом «Війна і мир».

толстой цікаві фактиПісля успіху «Війни і миру» в 1873 році, Толстой приступив до роботи над романом – «Анна Кареніна» . Вона була частково заснована на реальних подіях періоду війни Росії з Туреччиною.

Незважаючи на успіх «Анни Кареніної», після завершення роману Толстой відчував духовну кризу і знаходився в депресії. Хоча гонорари, отримані за роман, стрімко збагатили письменника.

Леа Толстой займається пошуком сенсу життя. Письменник спочатку звернувся в православну церкву, проте не знайшов там відповіді на свої питання. Він дійшов до висновку, що християнські церкви були корумповані і, замість організованої релігії, просували свої власні переконання. Він вирішив висловити ці переконання, заснувавши в 1883 році нове видання під назвою «Посередник» .

Як результат, за свої нестандартні та суперечливі духовні переконання, Толстой був відлучений від російської православної церкви. За ним навіть спостерігала таємна поліція. Слідуючи своїм переконанням Толстой хотів роздати всі свої гроші і відмовитися від усього зайвого, його дружина була категорично проти цього. Тому Толстой передав дружині авторські права.

Пізні роботи повісті «Смерть Івана Ілліча» (1886), «Отець Сергій», «Хаджі-Мурат», роман «Воскресіння», сатирична п’єса «Живий труп»

За останні 30 років життя Толстой зарекомендував себе як духовний і релігійний лідер. Його ідеї про ненасильницький опір злу були схожі з ідеями Махатма Ганді.

В останні роки Толстой пожинав плоди міжнародного визнання. Через його духовні переконання та вчення стосунки з дружиною були напружені. Тому в жовтні 1910 року Толстой і його молодша дочка Олександра подалися в паломництво.

31 жовтня 1910 поїзд, що прямував у Ростов-на-Дону, прибув на станцію Астапово Рязансько-Уральської залізниці. Толстой, у якого піднялася температура, був вимушений зупинитися в будиночку начальника станції Івана Озоліна. Лікарі діагностували запалення легень.

7 (20) листопада 1910 Толстой помер. Був похований в Ясній поляні.

Також ви можете ознайомитися з цікавими фактами про Толстого, хронологічною таблицею, щоб підготуватися до занять.

Цікаво! Толстого відлучили від церкви за те, що він виражав сумнів в доцільності інститутів суду, шлюбу, сумнівався в необхідності мистецтва, сумнівався в необхідності церкви.

Лев Толстой біографія дуже коротко

Народився 9 вересня 1828 в Ясній Поляні Тульської губернії у дворянській родині. У 1844 році вступив до Імператорського Казанського університету, який покинув через 2 роки. З 1851 року провів 2 роки на Кавказі, де написав трилогію: «Дитинство», «Отроцтво», «Юність».  Далі брав участь у Кримській війні, після закінчення якої повернувся в Петербург. Тут він опублікував в журналі «Современник» свої «Севастопольські оповідання».

У 1854 році брав участь в обороні Севастополя. З 1857 по 1861 роки подорожував по Європі. Повернувшись у Ясну Поляну він відкриває там школу для сільських дітей. Він зумів створити свою власну методику викладання.

У 1862 році одружився на Софії Берс, у них народилося 9 синів і 4 дочки. Також, у нього був позашлюбний син. У 1869 році Толстой завершив книгу «Війна і мир». У 1901 році був відлучений від церкви.

Помер 20 листопада 1910 року в віці 82 років. Похований в Ясній Поляні.

Найвідоміші твори Лева Толстого: «Війна і мир», «Анна Кареніна», «Воскресіння», «Дитинство», «Крейцерова соната», «Після балу» та інші.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Анонімус

  Варто зазначити, що він був похований в Ясній Поляні

  Відповіcти
 2. Анонимный Анонимус

  Отож

  Відповіcти
 3. Олег

  Дуже дякую)

  Відповіcти