Слюда: корисні копалини

Фізика

Інформація про слюду коротко розповість Вам багато нового про цей природний матеріал. Цікаві факти про слюду допоможуть розширити кругозір.

Слюда: корисні копалини

Що таке слюда?

Слюда – це природний матеріал, який зовні нагадує нерівні уламки кольорового або прозорого скла. Під терміном «слюда» мають на увазі кілька схожих за виглядом і складом мінералів. Колір слюди різноманітний: червоний, зелений, коричневий, чорний або жовтий залежно від елементів, які сформували слюду. Це може бути кремній, кисень, калій, магній, алюміній і водень.

Характеристика слюди: вона є неміцним матеріалом з шаруватою структурою. Іншими словами даний мінерал складений безліччю тонких шарів, які дуже легко розламати на шматки без будь-яких інструментів. Вони дуже ламкі і можуть трохи гнутися. Якщо натиснути на платівку, то можна помітити, що залишився слід. У природі найчастіше зустрічається такий вид слюди як мусковит. Він білого кольору, мутний або прозорий. Другий вид – флогопит жовтого забарвлення з відтінком коричневого кольору.

Де утворюється слюда і як добувають?

Слюда утворюється в жерлі вулкана: розплавлена ​​і розпечена лава починає остигати після виверження. Спека, високий тиск, присутність води призводять до появи мінералу в твердіючій масі. У рідкісних випадках слюда утворюється від інших мінералів. Її видобувають закритим способом в шахтах і відкритим, в кар’єрах. Щоб добути слюду спеціальними машинами риють підземні глибокі ходи до місць покладів мінералу. Основними постачальниками слюди є Бразилія і Індія, також її багато в Мадагаскарі, Росії та Америці.

Цікаві факти про слюду:

Слюду стали використовувати ще здавна в будівництві. З пластинок робили віконниці для прорізів у вікнах.

Слюдяну пудру додають у декоративну косметику – рум’яна, тіні і пудру. Вони надають шкірі тонкого, перламутрового блиску.

Сьогодні її цінують за теплоізоляційні і вогнетривкі властивості, тому матеріал використовують для виготовлення мікрохвильовок, наприклад.

Терту слюду дають тим, хто хворіє на інфекційні захворювання як загальнозміцнюючий засіб.

Слюда широко використовувалася в магічній практиці. Так, платівка слюди золотого забарвлення, якщо її помістити в гаманець, притягує прибуток; якщо покласти білу слюду в кишеню зимового одягу, то вона захистить від переохолодження; зелена пластинка сприяє душевній рівновазі, а рожева – розумінню в сім’ї.

Оцініть статтю
Додати коментар