Станіслав Чернілевський біографія (скорочено)

станіслав чернілевський біографія Письменники

Станіслав Болеславович Чернілевський – поет, кіносценарист, кінооператор, режисер кінодубляжів українською мовою. Біографія Станіслава Чернілевського скорочено розповість головне про життя та творчість сучасного українського поета.

Станіслав Чернілевський біографія коротко

Станіслав Чернілевський родом з Вінниччини. Народився він  6 липня 1950 в с. Жвані в бідній селянській родині. Хлопчик дуже рано втратив батька, який був комбайнером. Багатодітна родина залишилася без годувальника. Хлопець змушений був навчатися в школах-інтернатах.

Уже в 4 класі почав віршувати.

чернілевький біографіяСередню освіту здобував у Тульчинському та Мурованокуриловецькому інтернатах. Вступив на філологічний факультет Київського університету імені Т.Шевченка, з якого на передостанньому курсі був відрахований за «український націоналізм».

1973 все ж закінчив Вінницький педагогічний інститут, недовго працював учителем. Річ у тому, що з дитинства марив кіномистецтвом. Працював монтувальником декорацій у Київському театрі російської драми імені Лесі Українки.  

Вступив на факультет кінорежисури Київського театрального інституту імені І. Карпенка-Карого. Працював на Київській кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка. Писав кіносценарії.

Вірші почав писати з четвертого класу. Зараз працює режисером і редактором на ТРК «Студія 1+1», зокрема відповідає за дубляжі українською мовою іноземних фільмів.

чернілевський біографіяА перша поетична збірка «Рушник землі» (1984), до якої він ішов досить довго і відповідально, засвідчила про зрілість його непересічного таланту. Це найвідоміша збірка поезій С. Чернілевського.

Поет був учасником Революції Гідності, на якій отримав три кульові поранення у ніч з 18 на 19 лютого 2014.

Він викладає драматургію у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

Є лауреатом премії імені Василя Симоненка.

Який інститут закінчив С Чернілевський?
Де працював Станіслав Чернілевський?
Яку назву має збірка поезій С Чернілевського?
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Lol kek

    Дуже дякую.

    Відповіcти