“Сто тисяч” образ Параски

сто тисяч карпенко карий 8 клас

Образ Параски “”Сто тисяч” – це уособлення сільської працьовитої, віруючої жінки. 

Характеристика Параски “Сто тисяч”

Параска —  жінка Герасима Калитки, хазяйновита і працьовита, дотримується посту. Інколи дозволяє собі повчати чоловіка, але все ж таки трохи побоюється його.

Цитатна характеристика Параски “Сто тисяч”

• «Оце вигадав! Де ж таки, щоб хліб був незапертий, нехай бог милує, все заперто.»;

• «Та й я ж цілісінький тиждень на ногах і роблю не покладаючи рук.»;

• «Всяке знає, що ми хазяїни неабиякі, а я буду тьопаться стільки світу пішки до церкви.»;

• «Бий, бодай тобі руки посохли! І ззамолоду з синяків не виходила, бий і на старість! У! Харциз – коняку жаліє, а жінку бити збирається. Тьфу!»;

• «Та з великого розуму в дурний заходиш! Що це ти затіяв – женить Романа на Пузирівні?»;

• «Не хочу я нікого за невістку, опріч Мотрі. Сам казав, що будеш її сватать; діти полюбились, я до неї привикла, вона – до мене; дівка красива, здорова, зна всі порядки: коло птиці, коло свиней, коло корів – одно слово, хазяйка біля всього; в хаті, як у кімнаті; я вже нездужаю, а против неї, скілько їх у нас не було, ніхто хліба не спече, ніхто борщу не наваре, хоч і без олії іноді, а всі їдять, не нахваляться.»;

• «Я рада, що ти мене послухав! Такої невістки пошукать.»;

• «Не знаю, я вже боялась старого розпитувать; доволі того, що він був веселий і згодився на ваше весілля.»;

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. рустам

    Параска — жінка сільського багатія Герасима Калитки, найбільше бажання якого — збагачення. Має сина Романа, який роботящий, розумний, поважає своїх батьків. Вона сільска, працьовита,хазяйновита, віруюча жінка, трохи скупувата. Чоловік ії не любив та не поважав.Інколи вона дозволяє собі повчати його , але все ж таки трохи побоюється його. Коли Параска просить чоловіка дати коней, щоб поїхати до церкви, він намовляє її пішки йти до храму «шість верстов», бо «скотина грошей коштує, вона цілий тиждень робить на нас».
    Чоловік Параски хотів одружити іхнього сина з багатою дівчиною, не дивившись на те, що він любить красиву й трудолюбиву наймичку Мотрю, яка працювала в їхній сім’ї.
    Параска, намагалася вмовити старого, щоб дав дозвіл на одруження Романа з Мотрею. Але він нічого не хотів чути, бо вже примножував придане в своїй голові. Він навіть намагається підняти руку на Параску, щоб не втручалася не в свої справи.
    Але Герасим посватав Мотрю за Романа, влаштував гульню, поїхав до церкви й відстояв обідню навколішках, хоч перед цим і коней, щоб до церкви поїхати, не давав. Параска дивувалася і не могла цього зрозуміти.
    Чоловік Параски , зважившись на незаконний вчинок,влаштовує заручини Романа з Мотрею. щоб замаскувати дійсну причину гуляння.
    П’єса «Сто тисяч»є не тільки майстерною сатирою а й нагадуванням нам, що справжнім багатієм є не той, хто має вдосталь грошей, а той, хто має здоров’я, друзів, свободу, має можливість спілкуватися з рідними, жити чесно й просто, зростати духовно. Такі багатства неоціненні, вони коштують набагато більше, аніж «сто тисяч».

    Відповіcти
    1. ******

      спасибо!!!!!

      Відповіcти
    2. ^^^^^^^^^^^^^

      Спасибооо!!!

      Відповіcти
      1. Ника

        Дякую дуже допомогли

        Відповіcти
  2. Соломія

    дякую

    Відповіcти
  3. денис

    спс) так само коротко и ясно

    Відповіcти
  4. Таня

    дякую)))

    Відповіcти
  5. Алёна

    Большое спасибо!!!

    Відповіcти