“Сумчасті” реферат

кенгуру Зоологія

Реферат про сумчастих тварин коротко розповість про їх спосіб життя та розмноження.  Також розповідь про сумчастих допоможе підготуватися до заняття і поглибити свої пізнання в біології.

“Сумчасті” реферат

Сумчасті тварини належать до підкласу ссавців. Серед них є травоїдні і хижаки, всеїдні і комахоїдні звірі, падальщики. Одні живуть на землі, інші на деревах, під землею або у воді. На планеті є близько 280 видів сумчастих тварин – найвідоміші з них це хижі сумчасті, кенгуру, американські опосуми, бандикути і поссуми. З плацентарними ссавцями у родинних стосунках не перебувають.

Де живуть сумчасті?

Велика частина з них мешкає в Австралії, на острові Тасманія, в Новій Зеландії і Новій Гвінеї. В Америці зустрічаються сумчасті опосуми.

Коротка характеристика сумчастих

В їх будові багато примітивних рис. Тіло тварин покрите густою шерстю, а підшкірні залози виробляють барвники і речовини. Температура тіла залежить від температури навколишнього середовища. Зуби сумчастих відразу виростають постійними. Для сумчастих характерна наявність різних пристосувань до конкретного середовища проживання – потужні кігті для риття, міцні лапи для утримування на деревах, чіпкий хвіст для лазіння, сильні задні лапи для стрибків. Їх дитинчата народжуються на світ недорозвиненими, після чого активно розвиваються в материнській сумці на череві. Виводкова сумка являє собою особливу шкірну складку на животі. У окремих видів вона відсутня. У всіх представників сумчастих є кістки, що підтримують живіт. Вони розташовані в тазовому поясі. Це відрізняє сумчастих від інших ссавців. Також їх відмінна риса в тому, що у самок подвійна піхва і подвійна матка, а у більшості самців двочастковий пеніс.

Розмноження сумчастих

Вагітність триває досить короткий період, після чого на світ з’являються недорозвинені дитинчата довжиною до 3 см. Вони покриті рожевою прозорою шкірою, передні лапки вже сформовані з кігтями і розвинений хвостик. Народжується дитинча з отвору біля основи хвоста і, звиваючись як ящірка, за допомогою сильних м’язів перебирається в материнську сумку. Якщо малюк не втримався і впав – він гине. Дитинча, потрапивши в сумку, чіпляється до соска, який закупорює рот новонародженого і молоко потрапляє безпосередньо йому в рот. Малюки ніби висять на них. У сумці він росте і розвивається. Рідко залишає її. Коли тварина вже саме може добувати собі їжу, то залишає самку.

У тварин без сумки малюки ростуть на спині у матері. Вони захищені її щільним, теплим хутром. До них відносяться намбат і крисовидні опосуми.

Харчування сумчастих

Сумчасті тварини харчуються травами, листям і молодими пагонами дерев, водоростями, корою. Інші види поїдають різних комах. Інші – хижаки і падальщики: вони поїдають безхребетних, птахів, яйця, дрібних ссавців, трупи тварин. Все залежить від видової приналежності.

Сумчасті: цікаві факти

Найбільша сумчаста тварина – червоний кенгуру. Його зріст вище росту людини, а вага досягає 90 кг.

Найменша сумчаста тварина – це валлабі, маленьке кенгуру.

Кенгуру можуть кілька місяців жити без води.

У деяких представників в слині є отруйні речовини.

Дитинчата сумчастих народжуються величиною не більше арахісу. Після розвиваються і зростають в материнській сумці.

У кенгуру великі вуха. Коли вони чують небезпеку, то б’ють лапами об землю, щоб попередити родичів.

Кенгуру вміють битися і своїм ударом можуть вбити людину.

Сподіваємося, що повідомлення про сумчастих допомогло Вам підготуватися до заняття. А розповідь про сумчастих Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар