Телескоп і його призначення

Фізика

Для чого призначений телескоп? І що таке телескоп взагалі ви дізнаєтеся нижче.

Телескоп і його призначення

Що таке телескоп?

Телескоп – це прилад, який дозволяє розглядати космічні віддалені об’єкти.

Теле перекладається з давньогрецької мови – далеко, а скопео – дивлюся.

Зовні телескоп дуже схожий на підзорну трубу, тому у них і однакове призначення – наближати зображення об’єктів. У зв’язку з цим, їх ще називають оптичні телескопи, оскільки вони наближають зображення за допомогою лінз, оптичних матеріалів, схожих на скло.

Батьківщиною телескопа є Голландія. У 1608 році майстри з виготовлення окулярів винайшли в цій країні зорову трубу, прообраз сучасного телескопа. Однак перші креслення телескопів були виявлені ще в документах італійського художника і винахідника Леонардо да Вінчі. На них стояла дата 1509 року.

Сучасні телескопи для більшої зручності і стабільності ставляться на спеціальну підставку. Їх основними частинами є об’єктив і окуляр. Об’єктив розташований в далекій від людини частині телескопа. У ньому знаходяться лінзи або увігнуті дзеркала, тому оптичні телескопи ділять на лінзові і дзеркальні. Окуляр розташований в ближній від людини частині приладу і звернений до ока. Він також складається з лінз, які збільшують зображення об’єктів, які формуються об’єктивом.

У деяких сучасних телескопах, якими користуються астрономи, замість окуляра встановлений дисплей, який показує зображення космічних об’єктів. Професійні телескопи відрізняються від аматорських тим, що володіють великим збільшенням. З їх допомогою астрономи змогли зробити безліч відкриттів.

Для чого призначений телескоп?

Вчені ведуть спостереження в обсерваторіях за іншими планетами, кометами, астероїдами і чорними дірами. Завдяки появі телескопа астрономи змогли більш детально вивчити супутник Землі – Місяць, який знаходиться від нашої планети на відносно невеликій за космічними мірками відстані – 384403 км.

Збільшення цього приладу дозволяють чітко розглянути кратери місячної поверхні. Любительські телескопи продаються в магазинах. За своїми характеристиками вони поступаються тим, якими користуються вчені. Але з їх допомогою можна також побачити кратери Місяця, кільця Сатурна, що пролітають повз Землю комети і астероїди і багато іншого.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Катерина

    я завжди сахожу на ваший сайт, ви досить цікаве виставляєте і я на уроки беру все у вас, дякую продовжуйте свою рооту на свому сайті!!!

    Відповіcти