Андреас Везалій цікаві факти та біографія

Біологи

Андреас Везалій біографія та цікаві факти повідомлять Вам багато корисної інформації про натураліста і засновника наукової анатомії.

Андреас Везалій коротка біографія

Везалій Андреас знародився в Брюсселі 31 грудня 1514 року в сім’ї потомствених медиків: його батько був аптекарем, а дідусь лікарем. Тому його професія була визначена. Спочатку він отримував медичну освіту в Парижі, потім вступив до Льовенського нідерландського університету. Оскільки за часів його навчання розтини людей були заборонені, то всі анатомічні знання вчені черпали з книг Галена і Аристотеля. Андреас Везалій був першим, хто наважився зламати існуючу традицію. Будучи студентом, він добув труп повішеного злочинця і зумів препарувати повний скелет.

У 1537 році одержавши докторський ступінь, Везалій викладає хірургію і анатомію в Падуанському університеті. Йому вдавалося для своїх анатомічних досліджень час від часу добувати трупи страчених злочинців. Бувало навіть таке, що він разом зі своїми учнями крали з кладовища в Падуї поховані тіла померлих. Кожне розкриття супроводжувалося замальовками, розробками нових методів препарування.
Через 5 років вчений Андреас Везалій написав трактат по анатомії. У 1543 році світ побачила книга «Про будову людського тіла». Вона викликала справжній фурор, так як у праці спростовувалася анатомія Галена, яка була заснована на вивченні тварин, а не людей. Везалій виправив більше 200 помилок вченого Галена в будові внутрішніх органів. Друге видання книги протягом двох століть було єдиним навчальним посібником у всій Європі для учнів студентів-медиків.

Андреас Везалій прославився як визнаний вчений, успішний практик. Він служив придворним лікарем імператорів Карла V і Філіпа II. У 1564 році, повертаючись з паломництва з Єрусалиму, корабель, на якому плив лікар, зазнав аварії. Його викинуло на острів Занте, де він 15 жовтня 1564 помер.

Внесок в розвиток біології Андреаса Везалія не можна недооцінити. Вчений медик описав будову різних органів людини і їх систем. Він поклав початок розвитку сучасної анатомії, внісши в її термінологію багато нових слів на латинській мові. Везалій був першим, хто дав науковий опис будовою тіла людини.

Андреас Везалій цікаві факти

Андреас Везалій основоположник наукової анатомії. Він був першим, хто дав науковий опис будови тіла людини.

В теорії Галена і католицької церкви люди вірили 1300 років, а коли Везалій їх зруйнував почалося його цькування. За такі єретичні переконання Андреас Везалій потрапив до іспанської інквізиції. Тільки завдяки проханню Філіпа II він не потрапив на багаття. Щоб довести власну наукову правду, Везалій вдався до публічних анатомічних розтинів в університетах Болоньї, Пізі, Падуї, де проявилися його здібності полеміста.

Везалій в 1544 році одружився з дочкою багатого брюссельського радника – Ганною ван Хамме. У 1545 році у пари народилася дочка Анна.

У 23 роки він здобув науковий ступінь доктора хірургії.

Володів арабською, грецькою, єврейською і латинською мовами.

Був першим, хто описав будову вен і артерій.

Андреасу Везалію запропонували посаду керівника хірургії та анатомії в Падуї, відразу після закінчення навчання в Падуанському університеті.

Він виправив помилку Аристотеля про те, що чоловік має 32 зуба, а жінка 38. Він класифікував зуби на різці, ікла і моляри.

Везалій довів, що нервова система і мозок є центром людського розуму і емоцій і спростував ортодоксальну віру в те, що серце було центром тіла.

Його найбільш значущим внеском у вивчення м’язової системи є опис кожного м’яза тіла, а також інформація про їх відповіднї функції.

Оцініть статтю
Додати коментар