Цікаві факти про алхіміків

Цікаві наукові факти

Чи знаєте Ви щось цікаве про алхіміків? Цікаві факти про алхіміків містять багато пізнавальної інформації.

Алхімія: цікаві факти

Алхімія – мати хімії. Саме в алхімічних лабораторіях вперше були отримані сірчана, азотна і соляна кислоти, селітра і порох, «царська горілка» і багато лікарських речовин.

Батьківщина алхімії – Древній Єгипет. Самі алхіміки вели початок своєї науки від Гермеса Трисмегиста (він же єгипетський бог Тот), і тому мистецтво робити золото називалося герметичним. Свої судини алхіміки запечатували печаткою із зображенням Гермеса – звідси вираз «герметично закритий».

Найважливішим завданням алхіміки вважали перетворення неблагородних металів у благородні (цінні)

У 15-17 вв. багато коронованих осіб займалися алхімією. Такий, наприклад, англійський король Генріх VI, за правління якого країна була наповнена фальшивим золотом і фальшивою монетою. Метал, який заміняв золото, був цілком ймовірно мідної амальгамою.

 Алхіміки винайшли печі для тривалого нагрівання, перегінні куби.

І. В. Гете кілька років присвятив вивченню праць алхіміків.

У XIV столітті король Англії Едуард II замовив іспанському алхімікові Раймунд Луллію виплавку 60 тис. фунтів золота, надавши йому ртуть, олово і свинець. Невідомо чи зміг Луллій впоратися із завданням, однак історичні документи свідчать про те, що при укладенні великих торгових угод англійці стали використовувати золоті монети в кількості, яка значно перевищувала золоті запаси країни.

Церква вважала алхімію джерелом забобон і мракобісся.

Центральний елемент алхімічного вчення – філософський камінь або еліксир, здатний перетворювати неблагородні метали в благородні. Його представляли не тільки у вигляді каменю, він міг бути порошком або рідиною. Деякі адепти залишили нам рецепт приготування свого філософського каменя.
Наприклад, Альберт Великий як компоненти філософського каменю пропонує використовувати ртуть, миш’як, срібну окалину і нашатир. Все це пройшовши через стадії очищення, змішання, нагрівання, перегону повинно перетворитися в «білу субстанцію, тверду і ясну, близьку за формою до кристалу».

Філософський камінь повинен був здатний вирощувати дорогоцінне каміння, посилювати родючість рослин, зціляти всі хвороби, продовжувати життя і навіть дарувати вічну молодість.

Цікаві факти про алхімію можуть бути доповнені кожним читачем через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар