Цікаві факти про рослини України

Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про рослини України для дітей Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Цікаві факти про лікарські рослини України:

1. Барвінок – це вічнозелена рослина, яка має  сині квітки. Існує два види барвінку – малий і великий. Барвінок малий використовується у медицині, але він є отруйною рослиною. Росте у листяних лісах, утворюючи справжнісінькі зарості. Цвіте мало. В Україні трапляється майже всюди. З барвінку виготовляють ліки від головного болю.

2. Конвалія звичайна  – це трав’яниста квіткова рослина. Вона росте в Північній півкулі, у мішаних і листяних лісах. Незважаючи на її ніжний вигляд, ця рослина отруйна. Та,попри це, конвалію застосовують у медицині, щоб допомогти людям із хворим серцем, печінкою і сечовим міхуром. З конвалії зазвичай виготовляють настоянки  і краплі.

3. Кропива – це багаторічна трав’яниста рослина. Росте переважно в Північній півкулі. Певно, найвідоміша серед рослин, бо немає такої людини, яка б ніколи не жалилася кропивою. А чому вона так жалиться? А все тому, що листя на стеблі кропиви вкриті тонкими волосками, що мають особливий захист – сік, який і «опікає» шкіру. Але незважаючи на це, люди готують із кропиви борщі, салати, соуси. Також кропивою миють волосся, щоб воно було міцне. Вона допомагає при застуді і хворобах печінки.

опис ромашки4. Ромашка – це трав’яниста рослина з жовто-білими квіточками. Зустрічається майже по всій Україні. Росте як бур’ян: на узбіччях, полях, у садах і городах. На ромашці можна не лише ворожити, щоб дізнатися любить хтось чи не любить. А й використовувати її в медицині. Є навіть особливий вид ромашки, який так і називається «ромашка лікарська». Її застосовують від багатьох хвороб, а також як заспокійливий засіб.

5. Ожина – це рослина, що має вигляд чагарнику. Вона поширена майже у всьому світі. Плоди ожини чорного кольору, а смак дещо кислуватий. З ожини готують варення, яке дуже корисне. Але з неї виготовляють також і ліки, наприклад від застуди або навіть від болів у серці.

6. Звіробій – це багаторічна і однорічна трав’яниста рослина. Вважається, що в рослині міститься отрута, яка може вбити тварину, через що її так і прозвали. Відомо близько 400 видів, в Україні трапляється 12. Для лікування ж застосовують лише один вид – звіробій звичайний. Росте він по всій Україні мішаних лісах, на галявинах, серед чагарників. Звіро­боєм полощуть ясна, щоб їх зміцнити. Лікують кашель, безсоння.

7. Шипшина – це листопадний або вічнозелений чагарник, дикоросла троянда. Видів шипшини дуже багато, лише в Україні бли­зько 50 видів. Росте шипшина на узліссях, уздовж доріг, на бере­гах річок. Компот, зварений з додаванням плодів шипшини, дуже смачний і корисний, бо шипшина має багато вітамінів. Шипшину застосовують при за­хворюваннях печінки.

8. Волошка синя – це однорічна трав’яниста рос­лина. В Україні волошку можна зустріти усюди: у лісах, на городах, полях серед ячменю, пшениці і жита, а також уздовж доріг. Цвіте вона впродовж усього літа, розмальовуючи поля дивовижними синьо-жовтими узорами. Квітки волошки не лише гарні, а й корисні, вони вгамовують біль, також їх використовують як сечогінний засіб.

9. Первоцвіт – це багаторічна і однорічна трава. Лікарською рослиною є первоцвіт весняний. Росте у мішаних лісах, на галявинах. В Україні трапляється в лісових і степових районах, а також у Криму. З коренів первоцвіту виготовляють сиропи від кашлю. У листках дуже багато вітаміну С.

10. Чистотіл, як і кропива, багаторічна трав’яниста рослина. Поширена майже по всій Україні. Росте у мішаних і листяних лісах, на смітниках, узбіччях. Чистотіл не даремно отримав таку наз­ву, бо його використовують переважно для лікування хвороб шкіри. Також він добре загоює рани. Крім того, препа­ратами, у складі яких є чистотіл, лікують хвороби печінки, нирок і легень.

Цікаві факти про рослини Червоної книги:

подснежник1. Вважають, що підсніжники – «квіти надії», які першими з’являються з-під снігу та засвідчують прихід весни. На Україні росте 3 вида підсніжника. Препарати, виготовлені із цибулини підсніжника, використовуються при лікуванні невритів, радикулітів

2. Росичка середня – рослина-хижак. Це зовсім невеличка, 3-15 см заввишки, багаторічна трав’яниста комахоїдна рослина.

3. Латаття біле У давніх греків ця квітка була символом краси і красномовства. А ще з нею пов’язувалися різні міфи й легенди, зокрема про німф, котрі провадять безтурботне й веселе життя: співають пісень, водять хороводи, бавляться з фавнами та селенами. За одним із міфів, на чудову білу квітку латаття перетворилась одна з прекрасних юних німф, щоб урятуватись від загибелі з вини Геракла. За іншою легендою, квітка латаття виросла із серця однієї з водяних німф — нереїди, яка померла від нещасливого, нерозділеного кохання.

4. Зозулині черевички справжні. Вважалось, що золотаві черевички, які нагадують квітку цієї орхідеї, носила богиня весни, кохання і краси Венера. Одного разу вона загубила черевичок. Там, де він упав на землю, виросла ця квітка, саме тому її ще називають «Венерин черевичок».

5. Ялівець високий. У ялівцевих ягодах цукру стільки ж, скільки у винограді, тобто майже половина. І так само, як з винограду, з нього виробляють вино, пиво, коньяк, англійський джин. Після випарювання ялівцевого соку одержують дуже солодкий сироп, з якого роблять желе, кисіль. Його додають до тіста, коли печуть пряники. Шишками ялівцю заміняють прянощі при консервуванні, солінні м’яса та риби. Адже речовини, що містяться в них, убивають мікроби та надають продуктам приємного пряного запаху. Також у народі давно відомі їхні лікувальні властивості. Міцна смолиста деревина цієї шляхетної рослини стійка проти загни­вання, її не псують жучки. Тому з неї споруджували будинки, робили кораблі та меблі. З кори стовбура та гілок добували смолу, з якої одержували білий лак для деревини. Вона також використовувалася для вичинювання шкір, бо містить дубильні речовини.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про рослини України

Оцініть статтю
Додати коментар