Цікаві факти про Житомир та Житомирську область

цікаві факти про житомир та область Цікаві факти про Україну

Чим цікавий Житомир? Цікавинки про Житомир та Житомирську область зібрані в цій статті.

Цікаві факти про місто Житомир

Житомирська область займає перше місце в Україні по запасах лісових ресурсів.

Найдовша вулиця Житомира – Щорса. Її довжина – майже шість з половиною кілометрів. Частина цієї вулиці з’явилась на планах міста ще на початку 18 століття.

Житомир виник як портове торгове місто на берегах Тетерева. За часів його заснування річка Тетерів була судохідною і по ній пролягав торговий шлях греків.

Житомирський музей космонавтики єдиний в Україні. Саме це місто є батьківщиною відомого конструктора космічних кораблів Сергія Корольова.

У Житомирі виготовляють морозиво «Рудь», цукерки «Житомирські ласощі», популярні шкарпетки.

Житомир – це місто мостів. Тут аж 13 мостів. А другий найбільший пішохідний міст – улюблене місце зустрічі закоханих, прогулянок та любителів роуп-джампінгу.

Житомир був третім містом України, в якому з’явився трамвай.

Житомир — значний культурний центр країни, тут працюють численні культурні заклади — 2 державні театри і філармонія, понад 10 музеїв, клуби, бібліотеки, планетарій тощо.

Житомирська обрасть: цікаві факти

Олег Ольжич, Валерій Шевчук, Всеволод Нестайко, Володимир Короленко, Леся Українка, Ніна Матвієнко, Валерій Харчишин – народилися на Житомирщині.

Малинська фабрика виробляє банкнотний папір для всього континенту. Подібних підприємств лише 50 у світі.

На Житомирщині виробляються комплектуючі для BMW, Audi.

житомир цікавеЖитомирщина експортує продукцію в понад 100 кран світу.

Житомирщина об’єднує понад 100 національностей.

За площею Житомирська область займає 5 місце серед інших у нашій країні. Площа області – 29 832 км2. Це більше за площею таких країн, як Вірменія, Ізраїль.

У бердичівському костьолі св. Варвари не тільки вінчався французький письменник Оноре де Бальзак, а ще й грав на органі видатний Шопен.

22% популяції бобрів мешкають у Житомирській області.

У 1850 році французький письменник Оноре де Бальзак взяв шлюб з Евеліною Ганською, поміщицею із с. Верхівні (нині Ружинський район).

Оцініть статтю
Додати коментар