Цікаві факти про Донецьку область

Цікаві факти про Донецьку область Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про Донецьку область розкажуть про рекорди регіону, про те чим славиться Донецький край та про його історичні пам’ятки.

Цікаві факти про Донецьку область та Донецьк

Перша назва Донецька – Юзівка, потім перейменували в Сталіно (1929-1961 роки). Джон Юз заснував на березі річки Кальміус металургійний завод і робітниче селище, згодом назване Юзівкою. Через роки селище перетворилося на прекрасне місто Донецьк, що стало одним з найбільших індустріальних центрів.

Донбас багатий  не лише вугіллям. У післявоєнні роки на засекречених рудниках Донецька добували радіоактивні матеріали для перших радянських атомних бомб.

Донецька область має в своїх надрах унікальні поклади кам’яної солі, білої глини (каоліну), використовуваної для виробництва якісної порцеляни, а також ртутної руди (кіноварі), цирконію, гранітів, крейди, вапняків і навіть алмазів.

Перш за все знаменитий Донецький край великим запасом вугілля, а, значить, і шахтами. Вони вважаються найглибшими, так як видобуток вугілля проводиться навіть на 1200-метровій глибині.  Гірничі розробки донецьких шахт складають унікальну систему підземних коридорів протяжністю понад 2000 кілометрів.

Донецьк називали ще й спортивною столицею. У 2012 році в Донецьку проходив футбольний чемпіонат «Євро 2012» на стадіоні «Донбас-Арена». Місто відвідали вболівальники з України, Росії, Польщі, Чехії, Італії, Англії, Франції та інших країн.

Хто прославив Донецький край? Цей регіон є батьківщиною для композитора Сергія Прокоф’єва, художника Архип Куїнджі, полярного дослідника Георгія Сєдова, поетів Василя Стуса та Володимира Сосюри, гімнастки Лілії Подкопаєвої та багатьох інших видатних людей.

Курортне місто Донеччини – Святогірськ, знамените своїм унікальним печерним монастирем, висіченим у білосніжній крейдяній скелі, що височить над Сіверським Донцем.

Артемівський завод шампанських вин (з 2016 року завод «Аrtwinery») – найбільше в Східній Європі підприємство з виготовлення ігристих вин класичним пляшковим засобом.

Соляні шахти Соледара, що поблизу Бахмута – одні з найчистіших родовищ солі у світі та найбільші в Європі. На глибині 300 метрів розташовані пласти віком 280 мільйонів років.

На Донеччині існують своя Ялта, Гурзуф та ще низка населених пунктів із Кримськими назвами. Їх заснували кримські греки, яких у ХVІІІст. пересилила з Криму Катерина ІІ.

Знаменита пісня «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю» була написана уродженцем Донеччини Михайлом Петренком. Цікаво, що вона є однією з двох перших пісень, що були виконані у космосі.

Оцініть статтю
Додати коментар