Черкаська область: цікаві факти

черкаська область цікаві факти Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про Черкаську область та про місто розкажуть про визначні місця Черкас та Черкащини.

Цікаві факти про Черкаську область

Обласним центром з 1954 року є Черкаси (саме тоді створили Черкаську область).

На Черкащині дуже багато дерев – довгожителів. Серед них найвідоміші – дуб Максима Залізняка-1100 років, сосна Гоголя – понад 300 років, дуби Шевченка у селі Будище на Звенигородщені – понад 1000 років.

Туристична столиця Черкащини – Софіївський парк в Умані, який був заснований у 1796 р. Це один хз найбільших та найвідвідуваніших парків України.

На Черкащині, а саме в Шполянському районі, розташований географічний центр України.

Також перлиною області є Буцький каньйон.  Його довжина – близько 2,5 км, ширина – 80 м.

Черкащина дала світові двох національних Геніїв: Тараса Шевченка та Богдана Хмельницького; героїв визвольної війни українського народу Петра Дорошенка та Івана Виговського, гайдамацьких ватажків Максима Залізняка та Івана Гонту, гетьмана Війська Запорізького Івана Скоропадського та Героя України В’ячеслава Чорновола.

На Черкащині народилися відомі письменники: Іван Нечуй-Левицький, Семен Гулак-Артемовський, Михайло Старицький, Михайло Драй-Хмара, Микола Негода та серед сучасників — Василь Шкляр, музиканти та співаки Андрій Хливнюк (вокаліст і автор пісень гурту «Бумбокс»), Олег Винник, Сашко Лірник та інші.

На Черкащині народилися: відомий борець Іван Піддубний.

Цікаві факти про місто Черкаси

У Черкасах є своя вулиця Хрещатик, а площу біля обласної державної адміністрації перейменували рекордних 8 разів ( Базарна 1879-1911, Соборно-Миколаївська 1911-1925, Базарна 1925-1941, Соборна 1941-1943, Базарна 1943-1954, центральна 1954-1969, Леніна 1969 – 2010, Соборна 2010).

Перша річкова пристань і річковий вокзал у Черкасах з’явився 1846 року. До Черкас припливали не лише місцеві судна, а й англійські, голландські та німецькі пароплави.

Храм Білого Лотоса у Черкасах — найбільший буддійським храм Європи. У цьому храмі працює школа бойових мистецтв, у якій навчають основам самооборони та іншим видам спорту

Черкаська дамба є найбільшою в Україні, сягаючи загальної з мостом довжини приблизно 13—13,5 км.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Олексій

    …навчають (кого? чого?) осноВ самооборони та іншиХ видІВ спорту.
    Слава Черкащині! Слава Україні!

    Відповіcти
    1. Сергій

      Я так розумію, Олексіє, що про все інше ви не знали, тому тільки цю помилку помітили?

      Відповіcти