Твір «Чи має людина право на помилку»

Чи має людина право на помилку твір есе Твір-роздум
Людина вчиться на своїх помилках – так вважає більшість людей. І це дійсно так, головне пам’ятати, що виправляти власні помилки ніколи не пізно.
Твір про те чи потрібно визнавати свої помилки та чи взагалі має людина право на помилку можна написати на основі роздумів автора твору.

Твір «Чи має людина право на помилку?»

Помилки – чи не найстрашніша частина навчання кожного учня. Школярі бояться помилятись під час відповідей, на контрольних чи у запитаннях вчителю. І цей страх помилок часто лишається з людиною на все життя. Та насправді помилятися корисно, бо саме на помилках вчаться найкраще.

Вважаю, що помилятися зовсім не соромно, а запитання «чи можна вчитися на помилках?» є недоречним. Помилки є вказівкою на те, що і як потрібно довчити, на що необхідно звернути увагу, а ще вони можуть допомогти подивитись на ситуацію під іншим кутом і спробувати наступного разу зробити щось по-інакшому, навіть розвинути креативність – використати вже отримані знання й навички по-новому, вигадати власний спосіб впоратись з проблемною ситуацією.

Протягом життя людина може помилятися сотні, тисячі разів! Проте й досі про помилки в житті не прийнято говорити. Думаю, що це тільки шкодить, бо кожній людині властиво помилятися. Це можуть бути маленькі помилки, як, наприклад, невдало обраний подарунок на День народження друга або залишена вдома парасолька попри прогноз погоди, що передбачає дощ увесь день. Але можуть бути й великі – вступ не в той університет, що хотілось, або надії на людину, що врешті підвела. Та виправляти власні помилки ніколи не пізно. Варто проаналізувати помилку, щоб наступного разу її уникнути.

Починається все з того, що помилку потрібно визнати, найперше перед самим собою. І якщо цього потребує ситуація, зробити це перед іншими. Подумати чому і що відбулось не так і як цьому можна зарадити. Кожна нова помилка – новий життєвий урок, навіть якщо це звичайне правило «не з дієсловами пиши окремо». На таких маленьких помилках школа готує своїх учнів справлятись з більшими проблемами, що очікують їх у житті.

Зовсім іншим питанням постає те, як краще вчинити коли бачиш чужу помилку. Тут є кілька варіантів: вказати на помилку чи пройти повз. Думаю, кожна людина обирає свій в залежності від того, наскільки близькою є людина, чию помилку стало помітно і від самої ситуації, бо, наприклад, роздратованій людині (якою б близькою вона не була) краще на помилку не вказувати – можна зіпсувати не тільки настрій, а й стосунки. Попри все, помилки слід пробачати, бо хто з нас у житті не помилявся? Краще проговорити ситуацію з людиною, що скоїла помилку і відпустити все, що відбулось, без образ.

Отже, кожна людина має право на помилку та й хто з нас у житті не помилявся. Помилки – це життєві уроки, які допомагають нам, а не шкодять. Важливо розуміти, що справжня помилка – не виправляти своїх помилок. Варто завжди пам’ятати про це. Тому не потрібно боятись помилок, які можуть покращити наше життя.

Власний твір про те, що помилятися корисно та про уміння робити висновки з помилок лишайте в коментарях.

Автор твору – cup_of_flowers

Оцініть статтю
Додати коментар