Чому слід дотримуватись обіцянок? Що означають слова дотримати обіцянки нам пояснюють з дитинства. Вважається, що людина яка не тримає слова ненадійна та несерйозна. Есе “Чому виконувати обіцянки важливо?” чи твір “Будь господарем своєму слову” допоможе висловити свої думки на папері.
Твір на тему: «Дотримання обіцянки-репутація людини»
Може здатись, що у наш час вірність слову не надто важлива. Особливо сильно це відчувається в соціальних мережах, де блогери щось рекомендують і обіцяють, а потім не виконують, а також в рекламі, яка пропонує безліч варіантів найрізноманітнішого товару, якість і дієвість якого іноді виявляється зовсім відмінною від заявленої. Та я вважаю, що людина цінна, коли її слова збігаються з її діями.
Віддавна існують відомі приказки: дав обіцянку – виконуй, не кидай слів на вітер, дав слово – тримай та інші. Людину, яка говорила правду і відповідала за свої слова поважали завжди. Саме в словах народжувалась репутація людини про саму себе та про інших. Якщо людина говорила забагато і неправдиво – їй не довіряли і не дослухались, якщо ж навпаки – підтверджувала свої небагаточисленні слова ділом, то їй вірили і доручали різного роду справи. Так було в усі часи і мені б хотілось, щоб так було завжди.
У наш час люди часто дають обіцянки, які потім не виконують. І тут навіть не варто згадувати промови політиків на передвиборних кампаніях чи рекламу чергового бренду, який обіцяє ще якісніший товар за ту саму ціну. Йдеться про буденні обіцянки на кшталт піти разом в кіно чи допомогти по господарству рідним. Люди роздають обіцянки всім і кожному іноді навіть не задумуючись про цінність власних слів та невиконання обіцяного. Часто буває, що обіцянку порушено ненароком – людина просто забула про домовленість. Але буває таке, коли хтось думає, що не така вже й важлива та обіцянка, щоб її виконувати, тож просто вирішує нічого не робити. Та це неправильно! Кожна обіцянка вартує того, щоб її дотримати.
Але що означають слова «дотримати обіцянки»? Все просто – виконати те, про що йшлось у розмові. Піти з подругою до лікаря, якого вона боїться, допомогти татові по господарству чи приїхати нарешті до бабусі з дідусем. Якою б не була обіцянка – малою чи великою – її варто дотриматись! Бо те, як людина ставиться до власних слів – відповідально чи ні – впливає на її стосунки з іншими людьми: рідними, друзями, знайомими чи зовсім незнайомими. Кидаючи слова на вітер, людина втрачатиме довіру інших, її вважатимуть безвідповідальною і пустослівною. Репутація, яка як відомо випереджає людину, не дасть змоги познайомитись з новими людьми і побудувати нові стосунки. Тому обіцянки варто виконувати.
Якщо ж виконувати обіцянки не виходить – краще не обіцяти нічого, не давати марних надій іншим. Варто спостерігати за собою та своїми словами, щоб не допускати пустослів’я, яке згодом обернеться проти самої людини. Краще говорити про те, що точно можна зробити або ж зазначати, що по можливості те, про що йдеться, буде зроблене. Якщо такої можливості не буде, про це теж варто попередити іншу людину. Вважаю, саме відповідальне ставлення до своїх слів є одним з ключів близького й довірливого спілкування між людьми.
Автор твору: cup_of_flowers
Твір-мініатюра “Не кидай слів на вітер” може бути написаний на основі цього твору та власних думок кожного.