Чого навчає твір «Ніч перед боєм»?

Чого навчає нас твір Ніч перед боєм Твори з укр. літ.

Чого навчає твір «Ніч перед боєм» Олександра Довженка розповімо у творі про повчальний зміст оповідання.

Чого навчає нас твір “Ніч перед боєм”?

О. Довженко в оповіданні «Ніч перед боєм» відтворює події Другої світової війни. Перед боєм боєць запитує у командира, у чому його «внутрішній секрет» сили та відваги. Петро Колодуб  розповідає про українських дідів – рибалок, які перевернули йому всю душу. Платон Півторак і дід Савка перевозили бійців, що відступали, та вели  між собою «розмову, образливу і гірку» для бійців. Мудрі, з великим життєвим досвідом діди зуміли вказати воїнам на їх помилки, зачепити найтонші струни їхньої душі. А потім старі рибалки загинули, потопивши посеред Десни човен із фашистами.

Образи дідів − символ непоказного героїзму простих українських селян, які стають прикладом для воїнів – захисників, впливають на формування їх бойового духу. Образи старих рибалок – то приклад  нескореності, віри в майбутнє рідного народу,  уміння піти на самопожертву, здійснити героїчний вчинок.  Серця воїнів, почувши слово простого народу,  сповнюються патріотизмом, гордістю за своє походження, за свій нескорений духом і трагічними сторінками життя народ.

Твір “Ніч перед боєм” навчає любити та захищати рідний край, вчить вірити в людину, її внутрішні сили, про які вона, можливо, не знає. Вважаю, що працюючи над твором, автор прагнув загострити почуття ненависті до ворога, закликав до останнього подиху боронити кожен клаптик рідної землі. Саме тому О. П. Довженко змальовує реальні події та образи старих рибалок, що замість тихої старості обирають смерть, надихаючи інших сміливо тримати зброю в боротьбі з ворогом.

Сьогодні, у дні героїчного протистояння українського народу російській навалі, твір став надзвичайно актуальним. На захист Батьківщини стали тисячі чоловіків і жінок, які не були професійними військовими, але стали ними. І кожен із них шукав чи шукає свій «внутрішній секрет». Можливо, саме в мудрих словах чи вчинках старих рибалок, зображених О. Довженком,  хтось із Героїв сьогодення знайшов собі підказку чи підтримку.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

"Ніч перед боєм" тести онлайн
Тести до твору "Ніч перед боєм" Олександра Довженка з відповідями онлайн допоможе перевірити рівень ваших знань. Тестові завдання одразу показують правильну відповідь.

Оцініть статтю
Додати коментар