Унікальність рослинного світу Австралії

Географія

Унікальність рослинного світу Австралії

У дивовижному світі австралійської флори практично скрізь присутні евкаліпти. Їх в Австралії живе понад 500 видів.

У середземноморському кліматі північно-західної частини материка знаходяться тропічні ліси. Вони займають всього лише 2% від усієї площі континенту. Це евкаліпти,  пальми, фікуси і інші екзотичні представники місцевої флори.

У пустельних районах клімат вкрай несприятливий і тому там добре себе почувають тільки злакові культури. Серед представників високих рослин Австралії основну частину складають дерева, які мають довгу кореневу систему, яка до 30 метрів йде в глибину. Тутешні рослини адаптувалися до посушливого клімату. На це вказують товсті потужні корені, широкий стовбур, що накопичує вологу і здатність листя відвертатися від сонця.

Дерева з широкими стовбурами обвивають ліани і різні квіти, які ще називають епіфітами. Дуже часто на одному дереві можна нарахувати до 50 різних видів епіфітів.

На фоні евкаліптів з сірою корою високі потужні папороті здаються зеленими фонтанами, що робить органічний світ континенту ще більш загадковим і неповторним.

Найбільша кількість опадів припадає на частку північного узбережжя, тому тут ростуть акації, пандануси, хвощі і папороті.

Ближче до узбережжя розташовуються мангрові зарості і бамбукові гаї.

Рослинність австралійського півдня рясніє акаціями і евкаліптами. Відмінною рисою рослин на цих територіях є їх присадкуватість, що пояснюється посушливістю клімату.

Евкаліпти є ендеміками серед рослин, які переважають на континенті.

Найбільш поширені рослини Австралії:

  • евкаліпти,
  • колючі вічнозелені чагарники,
  • акації,
  • папороті.

Евкаліпт вважається рослинним символом Австралії. Дерево ідеально пристосувалося до посушливого клімату. Дерева, які ростуть поблизу боліт, здатні вбирати вологу з болотяної води і осушувати водойму.

Для материка характерна наявність колючих чагарників, які абсолютно позбавлені листя.

Уздовж вододілів знаходяться непрохідні, вічнозелені чагарники, від яких часто страждають тварини.

Ще однією особливістю флори і фауни Австралії є те, що тваринний світ континенту не має в своєму складі жодного хижака. Однак, це не говорить про те, що на континенті немає м’ясоїдних звірів.

Оцініть статтю
Додати коментар