Великобританія характеристика країни

великобританія цікаві факти Географія

Особливості Великобританії, її географічного положення, клімату, природи, населення описано в цій статті.

Великобританія характеристика країни

Великобританія знаходиться на північному заході Європи на Британських островах. Вона займає частину острова Ірландія, острів Великобританія в складі Англії, Уельсу і Шотландії, а також такі адміністративні самостійні одиниці як Нормандські острови і острів Мен.

Чим омивається Велика Британія? На заході і півночі омивається Атлантичним океаном, на сході Північним морем і на заході Ірландським морем. Від материка відокремлена південними протоками Па-де-Кале і Ла-Манш.

Північна і західна частини Великобританії характеризуються гірським, сильно розсіченим рельєфом. У центрі й південному сході панують пустки і рівнини. Найвища точка країни – гора Бен-Невіс у Шотландії з висотою 1343 м.

Площа Великобританії становить 244,1 тис. км2.

Клімат Великобританії

Завдяки впливу течії Гольфстрім клімат країни океанічний, помірний, вологий. Літо прохолодне і зима м’яка, з сильними туманами і вітрами. З Атлантичного океану дмуть вітри і приносять з собою ту саму похмуру погоду.

Середня температура 9С … 11С. Середньорічна норма опадів близько 760 мм. Найхолодніший регіон Великобританії – Шотландія. На півночі в горах часто випадає сніг. Найбільша кількість опадів припадає на західний регіон Хайлендс, а найменше випадає в східних районах.

Клімат Уельсу м’який і вологий. Середня зимова температура 5,5 ° С, а річна близько 15,5 ° С. У Північній Ірландії клімат вологий і мягкий. Середньорічна температура становить близько 10 °С (близько 14,5 ° С в липні і близько 4,5 ° С в січні). Кількість опадів на півночі часто перевищує 1016 мм на рік, на півдні ж становить близько 760 мм на рік.

Причини підвищеної кількості опадів в країні:

  • Наявність області низького тиску, що тягнеться на схід через Атлантичний океан.
  • Панування південно-західних вітрів протягом року.
  • Гірський рельєф на заході Великобританії.
  • Встановлення морозної погоди в період вторгнення холодного повітря з північного сходу і сходу.

Природні особливості Великобританії

Водні ресурси. Країна багата на водні ресурси і тут розвинена мережа повноводних річок. Найбільші річки Великобританії – Северн, Темза. Тому в країні багато портів для морського транспорту. У гірських районах Уельсу і Шотландії течія річок швидка і вони часто розливаються. Їх використовують для виробництва електроенергії.

На території держави багато озер: Лох-Тей в північній Ірландії, Лох-Несс і Лох-Ломонд в Шотландії. У рівнинному районі Великобританії велика кількість штучних водойм, які створені на місці колишніх піщаних і гравійних кар’єрів, торфорозробок. Підземні резервуари дають населенню Англії 2/5 всієї споживаної води.

Ґрунти. Тут поширені бурі лісові і підзолисті ґрунти. На вапняках зустрічаються перегнійно-карбонатні грунти. Земля Великобританії окультурена і дає високі врожаї. На заболочених низинах збереглися бурі опідзолені лісові грунти. Торф’янисті родючі грунти поширені на низовинах Фенленда, в долині річки Трент. У північно-західних і західних районах знаходяться підзолисті бурі грунти, тому в цій частині вирощують трави, овес, ячмінь і займаються тваринницькою спеціалізацією. У гірських районах Пенин, Озерного кола, Корнуолла та Шотландії поширені дерново-підзолисті ґрунти. Вони часто заболочуются і утворюють торфовища. Тут переважають пасовища з травостоєм.

Корисні копалини. Країна багата кам’яним вугіллям (Йоркшир, Нортумберленд-Дарем, передгір’я Пеннін, і Південний Уельс). На шельфі Північного моря знайдені енергоресурси у вигляді нафти і природного газу. У Великобританії великі запаси залізних руд (схід Нортгемптоншира). Також добувають каолін в Корнуеллі, кам’яну сіль в Дареме і Чеширі, калійна сіль в Йоркширі, кольорові метали в західному Корнуеллі, уранові руди в Шотландії.

Рослинний світ. Рослинність досить бідна. Лісовий покрив займає 10% території регіону. Більше лісів в Шотландії, а точніше вересових пусток. На сході і півдні Хайлендс ростуть хвойні дерева і дуби. У нижньому поясі Уельсу і Англії ростуть в’яз, граб, дуб, бук і ясен. На луках квітнуть блідо-жовті нарциси, пурпурний зозулинець, лілії, первоцвіт.

Тваринний світ. На Британських островах повністю винищені ірландський благородний олень, ведмідь, вовк, кабан. Всього на території мешкають 56 видів ссавців: дикі кози, благородні олені, косулі, куниці, видри, зайці, кролики, дикі качки, дикі коти, куріпки, тхори, американські куниці і європейські кішки. В озерах і річках водиться лосось, форель, оселедець, тріска, пікша, головень, плітка, вусань. Близько прибережних скель та островів Уельсу, Корнуолла водитися сірий тюлень. Біля узбережжя Шотландії зустрічається звичайний тюлень.

Особливості населення Великобританії

Населення Великобританії налічує більше 63 млн. чоловік.

Британські острови розділені на англо-саксонську (низинну) і кельтську (гірську) зони. Тому жителі Уельсу, Ірландії, Корнуолла та Шотландії використовують різні діалекти кельтської мови в своїй мові.

Національний склад країни представлений:

  • Англійці (81,5%).
  • Шотландці (9,6%).
  • Ірландці (2,4%).
  • Валлійці (1,9%).
  • Інші нації (4,6%).

Густота населення на 1 км2 – 245 осіб. Найбільш населені частини країни – це центральна і південно-східна частини Англії, північні райони Шотландії, центральна частина Уельсу.

Найбільші міста – Единбург, Лідс, Лондон, Шеффілд, Ліверпуль, Глазго, Брістоль.

Велика частина громадян сповідує протестантизм, менше зустрічаються індуїсти, буддисти, католики, мусульмани.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які особливості Великобританії.

Оцініть статтю
Додати коментар