“Венеціанський купець” скорочено

Короткий зміст

Шекспір “Венеціанський купець” скорочено читати

Переказ комедії Шекспіра “Венеціанський купець” ви можете прочитати за 10 хвилин.

Венеціанський купець Антоніо знаходиться в печалі. Його друзі, Соланіо й Салеріо, пояснюють його занепокоєння нещасною любов’ю або через кораблі з товаром. Але Антоніо не згоден з цими поясненнями. У супроводі Лоренцо і Граціано приходить родич і близький друг Антоніо – Бассаніо. Соланіо й Салеріо йдуть. Граціано намагається розвеселити Антоніо, але це йому не вдається. Граціано йде разом з Лоренцо. Антоніо залишається один зі своїм другом Бассаніо. І Бассаніо зізнається, що вів розгульний спосіб життя і тепер у нього немає грошей і він хоче попросити їх у Аноніо, щоб відправитися в маєтку до Порції в Бельмонті, до багатої і красивої спадкоємиці, в яку закоханий і хоче з нею одружитися. Грошей у Антоніо немає, але він пропонує другу взяти кредит на його.

У Бельмонті Порція своїй служниці Неріссі скаржиться, що вона за заповітом батька не має права ні вибирати нареченого, і ні відмовляти. За заповітом її чоловіком буде той, хто вгадає в якій з трьох скриньок лежить її портрет. Нерісса перераховує багатьох женихів, але Порція кожного висміює. Ось тільки про Бассаніо, який був воїном і вченим, вона з ніжністю згадує.

У Венеції Бассаніо знаходить купця єврея Шейлока, якого просить, під поручительство Антоніо, позичити йому гроші на три місяці. Але Шейлок знає, що все майно Антоніо зараз знаходиться в морі. Приходить Антоніо. Шейлок його ненавидить за зневагу до свого заняття, лихварства і до свого народу. У розмові з Антоніо Шейлок нагадує про образи на його бік. Антоніо гроші в борг завжди давав без відсотків. Ось і Шейлок, щоб подружитися з Антоніо, дасть йому гроші в борг без відсотків, але під заставу, фунт м’яса Антоніо, який він у разі неустойки зможе вирізати з будь-якої частини тіла купця. Антоніо подобається такий жарт. Бассаніо все це не подобається і він просить Антоніо не укладати угоду. Шейлок запевняє, що від такої застави все одно йому не буде користі, а Антоніо каже, що борг він віддасть раніше призначеного терміну.

У будинок Порції приїжджає принц Марокканський, щоб спробувати відгадати один з скриньок. Випробування вимагає клятви, яка полягає в тому, що якщо його спіткає невдача, то він ніколи не буде ні до однієї жінки свататися.
У Венеції Ланчелоте Гоббо, це слуга Шейлока, хоче втекти від господаря. Він хоче піти в слуги до Бассаніо, який має славу дуже щедрої людини. Бассаніо приймає на службу Ланчелота. Також Бассанио бере Граціано з собою в Бельмонт. Ланчелот прощається з дочкою свого колишнього господаря – Джесікою. Джесіці соромно за свого батька. Ланчелот зобов’язується передати лист, в якому описаний план втечі з дому, коханому Джесіки Лоренцо. Джессіка з Лоренцо тікає з дому, взявши з собою коштовності і гроші батька. Їм допомагають Салеріо й Граціано. Бассаніо і Граціано хочуть по швидше поплисти в Бельмонт.

У Бельмонті принц Марокканський вибрав золоту скриньку, вважаючи, що тільки там може знаходиться портрет дівчини. Але в ньому замість портрета лежить повчальні вірші та череп. Принцу доводиться піди.
У Венеції Соланіо й Салеріо сміються над злістю Шейлока, який дізнався, що його дочка втекла і прихопила коштовності. Тим часом стає відомо, що в Ла-Манші втопився один із кораблів Антоніо.
У Бельмонт приїжджає принц Арагонський. Він вибрав срібну скриньку, але в ній лежать вірші і зображення якоїсь пики. Принц йде. Стає відомо, що приїхав молодий венеціанець з багатими подарунками. Нерісса думає, що це Бассаніо.
Соланіо й Салеріо розмовляють про нові збитки Антоніо. Приходить Шейлок, і вони сподіваються, що якщо Антоніо прострочить виплату грошей, то Шейлок не візьме його м’ясо. У відповідь Шейлок каже, що свій обов’язок він візьме, оскільки Антоніо свого часу знущався над ним.

Салар і Салеріо йдуть. Приходить єврей Тубал, якого Шейлок відправляв на пошуки дочки. Але Тубал не зміг її знайти. Він тільки розповів чутки про марнортратство Джесіки. Шейлок в шоці від збитків. Він дізнається, що Джессіка обміняла на мавпу, перстень, який йому подарувала його покійна дружина. Шейлок проклинає Джесіку. Він знаходить розраду в чутках про збитки Антоніо.
У Бельмонті Порція просить Бассаніо почекати з вибором, так як вона боїться його втратити, якщо він зробить помилку. Бассаніо навпаки хоче швидше випробувати долю. Вони один одному зізнаються в коханні. Приносять шкатулки. Бассаніо вибирає свинцеву скриньку в якій лежить портрет Порції і привітання у віршах. Бассаніо і Порція готуються до весілля, так само до весілля готуються і Нерісса з Граціано. Порція віддає нареченому перстень в якості застави взаємної любові. Такий же подарунок робить Неріссо Граціано.

Приходять Джессіка з Лоренцо і гонець, що привіз лист від Антоніо. У листі купець говорить про те, що всі його кораблі потонули, що він збіднів і, що він залишився грошей, які мав повернути лихвареві Шейлоку, і буде змушений повернути страшну заставу. Антоніо, каже, щоб Бассанио приїхав до нього попрощатися, перед смертю. Порція змушує нареченого їхати на допомогу другові, щоб той запропонував Шейлоку будь-які гроші за життя Антоніо. Граціано й Бассаніо їдуть до Венеції.
У Венеції Шейлок радіє думками про помсту. Антоніо готовий до смерті, але хоче побачитися з Бассанио.
У Бельмонті Порція стає спадкоємицею маєтку. Зі служницею вона йде для молитви в монастир, а сама збирається до Венеції. До свого кузена доктора права Белларіо, вона відправляє слугу, який повинен принести їй чоловічий одяг та папір.

Шейлок радіє своїй перемозі в суді. Бассаніо пропонує виплатити борг у подвійному розмірі, але це не допомагає. Глава кличе доктора Белларіо, щоб перед винесенням рішення порадитися з ним. Шейлок точить ножа. Входить Нерісса, переодягнена в писаря, і передає лист від Белларіо, в якому йдеться про те, що він не може приїхати за станом здоров’я і для ради рекомендує главі викликати з Риму колегу – доктора Бальтазара. Порція переодягається в доктора. Вона намагається умовити Шейлока на милість, але отримує відмову. Бассаніо не знає, що робити. Він готовий жертвувати всім. Граціано теж готовий на все. Шейлок готовий взяти свою заставу. Але в останній момент суддя нагадує Шейлоку, про те, що він повинен взяти тільки м’ясо Антоніо, і рівно фунт і без краплі крові, інакше йому, при порушенні умов, належить за законом жорстоке покарання. І Шейлок погоджується на виплату суми боргу в потрійному розмірі, але суддя на це не погоджується, так як про це не обумовлювалося, він вже відмовився від грошей.

За венеціанським законам при замаху на громадянина республіки Шейлок зобов’язаний віддати тому половину свого стану, а другу частину, в якості штрафу він повинен віддати в казну. Тепер життя єврея залежить тільки від милості глави. Шейлок не збирається просити милості, але його залишають живими і дають штраф. Антоніо відмовляється брати у єврея половину покладеної йому суми, але з умовою, що після смерті єврея, ця половина буде Лоренцо заповідана. Шейлок зобов’язаний заповідати все своє майно зятю і дочці. А в якості нагороди вигадані судді забирають персні у своїх чоловіків.

Джессіка і Лоренцо в Бельмонті готуються до повернення своїх господарів.
Нерісса, Порція, їхні чоловіки, Антоніо Граціано, зустрічаються в саду. Вони розмовляють і бачать, що чоловіки втратили даровані ними персні. Дружини кажуть, що вони їх віддали жінкам, але чоловіки клянуться, що цього не робили. Жінки продовжують розігрувати мужів, кажучи, що спати тепер вони будуть з суддею і переписувачем. Але потім показують персні. Порція і Нерісса зізнаються, в тому, що розіграли їх. Порція віддає лист Антоніо, в якому говориться, що всі його кораблі вціліли. Нерісса віддає Джесіці і Лоренцо акт, в якому Шейлок відписує всі свої багатства їм. Всі заходять до будинку, щоб вислухати подробиці пригод Нерісси і Порції.

Оцініть статтю
Додати коментар