Видра річкова

Зоологія

Розповідь про видру річкову містить багато корисної інформації про цих тварин. Також повідомлення про видру допоможе Вам підготуватися до заняття, і поглибити свої знання.

Видра річкова: інформація

Видра – це тварина, яка належить до класу ссавців, загону хижих і сімейства куницевих, підродини видрових. Налічується 17 видів. Найбільш відомими видами є канадська видра, європейська видра, гігантська видра, американська річкова видра. Видра річкова живе в Європі та Азії.

Опис видри для дітей

Видра річкова є досить великою твариною. Її вага коливається в межах 5 – 10 кг, а довжина тіла 55 – 100 см. У неї масивний хвіст, який в довжину досягає до 50 см. Голова має округлу форму, злегка приплющену. Хутро тварини досить щільне, завдяки чому шерсть практично не змочується водою. Забарвлення хутра на спині коричневого або темно-бурого кольору, на шиї і животі бежевого. Тіло видри гнучке і витягнуте з тулубом обтічної форми. Лапи короткі, а між пальцями перетинки.

Це напівводні тварини, ведуть як нічний, так і денний спосіб життя. Більшу частину життя проводить видра в воді в пошуках здобичі. Живуть в прісних водоймах – ставках, озерах і річках. Рідко їх можна зустріти на морських узбережжях (в разі якщо поруч є джерело прісної води) і в гирлах річок.

На суші звірята відчувають себе не менш чудово, пересуваючись бігом і ковзанням на животі. За день вони можуть подолати до 30 км. Живуть в норах, роблячи вихід до води. В оселі видри тільки сплять і вигодовують малюків.

Що їсть видра?

Оскільки видри є хижаками, то їжу для себе вони знаходить в воді. В основному харчуються рибою, раками, жуками, крабами та іншими безхребетними. Звірятко любить поласувати дрібними птахами, ссавцями і земноводними. Примітно, що у видр швидкий обмін речовин, тому для виживання їй необхідно щодня з’їдати велуку кількість їжі (15% від своєї маси). За годину їй потрібно з’їсти 100 грам риби. Такий інтенсивний обмін обумовлений постійним підтриманням температури тіла в холодній воді.

Розмноження видр

Процес розмноження у видр не залежить від пори року. У кожного виду він припадає на різні місяці. Наприклад, європейська видра, що живе в північних регіонах, розмножується в березні або квітні. Звірятко, що мешкає в Англії, потомство дає цілий рік.

Видра річкова розмножується в лютому — березні. У травні самка народжує 2-5 малят. Через 6 тижнів вони вже починають виходити з нори. Статевої зрілості досягає в 3-річному віці, живе 12-15 років.

Після спарювання у видри яйцеклітина спить до тих пір, поки не настануть сприятливі зовнішні умови для розвитку плода. У такому стані вона може перебувати 270 днів. Самка виношує плід 63 дні. Малюки народжуються сліпими і безпорадними. Тільки на 35 день вони прозрівають. Їх «вихованням» мама займається рік, а то і більше. Вона навчає дитинчат полюванню і способам виживання.

Цікаві факти про видру

Видра живе не тільки у воді, але і на суші. Вони дуже цікаво пересуваються по схилах, особливо взимку. Звірятко спускається на череві, залишаючи після себе смужку у вигляді жолобка.

Найбільший представник – це бразильська або гігантська видра.

У Бангладеші видри «експлуатуються» як мисливці. Вони допомагають заганяти косяки риби в рибальські сіті.

Видри в Бразилії харчуються молодими кайманами і піраньями.

Вушні раковини і ніздрі тварини оснащені спеціальним механізмом, який під водою закривається, щоб в них не потрапляла вода.

Видра – це азартний мисливець. Вона ловить риби більше, ніж сама може з’їсти.

Чому видру так назвали? Назва означає, що це водна тварина. На давньоіндійському звучить як «Удрас», а на давньогрецькому «хюдра».

Сподіваємося, що розповідь про видру для дітей допомогла Вам поглибити свої пізнання в області біології і підготуватися до заняття. А інформація про видру може бути доповнена через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар