Володимир Короленко біографія скорочено українською мовою розповість про життя та творчість письменника, про його твори.
Володимир Короленко коротка біографія
Володимир Галактіонович Короленко – визначний український та російський письменник, публіцист, гуманіст середини XIX – початку XX століття, громадський діяч і журналіст.
Народився 15 (27) липня 1853 в Житомирі. В.Короленко походив з роду козаків. У Володимира було два брати і три сестри.
Батько письменника був суворим повітовим суддею і асесором. Мати була родом з Польщі, тому письменник з дитинства досконало знав польську мову. Його завжди захоплювала література. Дитинство хлопця минуло на Житомирщині, серед прекрасної української природи та народної культури, де він жив до 13 років.
Початкову освіту Короленко отримав в Житомирській гімназії, потім сім’я переїхала в Рівне, де він вступив до місцевого училища.
Коли Володимиру було 15 років помер батько. У 1871 році хлопець вступив до Технологічного інституту в Петербурзі, який не зміг завершити через матеріальні труднощі.
У 1874 році він перевівся в землевласницьку академію в Москві, де навчався на основі стипендії. У зв’язку з тим, що письменник в юності брав участь в народницьких рухах, він був виключений і висланий в Кронштадт.
У 1877 році він повернувся до Петербурга і вступив до Гірничого інституту. Приблизно в цей же час почалася його літературна кар’єра.
Перша новела В. Г. Короленка, «Епізоди з життя “шукача”» з’явилася в 1879 році. Навесні того ж року, за підозрою в революційній діяльності, його знову виключили з навчального закладу і вислали в Глазов. А коли в 1881 році він відмовився від присяги Олександру III, був висланий на кілька років до Сибіру.
Володимир Галактіонович провів у тюрмах і на засланні майже шість років!!!Останній термін письменник у Якутії.
Найбільш плідними для письменника стали 1885-1895 роки. Справжнім тріумфом Короленко став вихід його кращих творів – «Сон Макара» (1885), «В поганому товаристві» (1885) і «Сліпий музикант» (1886).
Також перу Короленка належить оповідання “Вночі”, твори “У козаків”, “Діти підземелля”.
У 1890-і роки Короленко багато подорожує. Він відвідує Крим, Кавказ, Поволжя. Кавказ, Південний Урал. У 1893 році письменник був присутній на Всесвітній виставці в Чикаго (США). Результатом цієї поїздки стала розповідь «Без язика» (1895). Короленко отримує визнання не тільки в Росії, але і за кордоном. Його твори виходять на іноземних мовах.
До 1900 року письменник жив у Петербурзі, де написав кілька новел.
Володимир Короленко повернувся на батьківщину у 1901 році. Він оселився в Полтаві, де і прожив до кінця своїх днів. В останні роки він працював над автобіографією під назвою «Історія мого сучасника».
В. Г. Короленко помер 25 грудня 1921 року в Полтаві, в голоді та злиднях. Причиною смерті стала пневмонія.
На сторінках своїх творів палким словом В.Г.Короленко боровся за справедливість для всіх людей,уселяв у них віру і надію на краще майбутнє.
Особисте життя
Володимир Галактіонович був одружений один раз. Його дружиною стала Євдокія Семенівна Іванівська, яка повністю підтримувала революційні погляди Короленко, була йому вірною подругою і соратницею. Вони прожили довге сімейне життя, ставши батьками двох дочок.
Відома фраза Короленка: «Письменник передусім має бути людиною»
Головною умовою життя особистості, її внутрішнім стрижнем письменник вважав совість.
Також ви можете ознайомитися з цікавими фактами про Короленка, щоб зрозуміти його особистість та дізнатися про його боротьбу за справедливість.
спасібо
він мені допоміг цей сайт рекомендую
Помогло спасибі
КЛАСНО 100%из10%
клас завтра здам ви деже класнi
)