Вороняче око – отруйна рослина. Опис

Природознавство

Вороняче око як називають в народі знає кожен, адже вовча ягода поширена та відома рослина.

Вороняче око: отруйна рослина

Вороняче око – отруйна рослина, яка пиширена у нашій місцевості. Вона росте в тінистих вологих місцях: в заростях чагарників або ярах. Недосвідчений турист людина легко може переплутати її з чорницею або лохиною. Ягоди цієї рослини виглядають привабливо і апетитно, але не варто брати їх в рот. Вони неприємні на смак, і навіть один їх запах у деяких може викликати нудоту.

У давні часи вороняче око вважалося хорошим оберегом від злих чар і від чуми. Але навіть тоді, люди розуміли небезпеку цієї непримітної на вигляд рослини, і використовували з великою обережністю і небажанням.

Вороняче око: опис

Як виглядає вороняче око визначити, насправді, досить просто. На прямому ребристому стеблі рослини можна побачити довгасті листочки у формі хреста. Зазвичай їх чотири, але буває і більше. А на них, як на тарілці, розташовується єдина кругла блискуча ягода чорно-сизого кольору. Квітка рослини виглядає як жовто-зелена чотирикутна зірочка.

Цвіте рослина в червні або липні, а в серпні дозріває ягода. Взимку зелена частина рослини відмирає. А з останків кореневища на наступний рік виростає новий пагін.

Через відразливий запах, тварини не їдять вороняче око. Зате птахи поглинають їх у великих кількостях без шкоди для здоров’я. Людина ж може отруїтися, проковтнувши п’ять ягід.

Яд воронячого ока не смертельний, але може викликати неприємні наслідки, такі як печіння, нудоту, головний біль, пронос і різь в животі. У разі отруєння потрібно прочистити шлунок і кишечник, і обов’язково звернутися до лікаря, щоб уникнути ускладнень. Сушені частини рослини також використовують в народній медицині, але з цим варто бути обережніше.

Вороняче око як називають в народі?

Різні види воронячого ока поширені в Європі, на Далекому Сході, Кавказі, Криму та навіть в Гімалаях.

Через таке розповсюдження у цієї рослини є безліч імен: вовчі ягоди, ведмежі ягоди, хрест-трава, зозулині сльози, парідова трава і багато інших.

Оцініть статтю
Додати коментар