“Ворошиловград” Жадан скорочено та аналіз

Аналіз твору

“Ворошиловград” Жадан скорочено та аналіз твору допоможуть дізнатися про що твір, та підготувати літературний паспорт твору.

“Ворошиловград” Жадан аналіз

АвторСергій Жадан

Рік написання – 2010

Жанр – роман

Тема – історія українського рейдерства

“Ворошиловград” Жадан скорочено

Дзвінок о 5 ранку з Донбасу — і Герман Корольов їде додому. Його старший брат поїхав до Амстердама, тепер він має керувати родинним майном — старою заправкою й майстернею з ремонту автомобілів?
Повернення до міста дитинства, обертається для Германа мандрівкою в минуле — він згадує безтурботне підліткове життя, тоді все було просто і зрозуміло.

Германа чекають проблеми – жорстокі рейдери намагаються відібрати заправку.

«Вони приходять і забирають у тебе все. Вони позбав­ ляють тебе твоєї свободи й твоєї території. Вони забирають у тебе твоє минуле і твою пам’ять. І все, що ти можеш їм протистави­ ти — це свою любов і свою ненависть».

Механіки Коча і Травмований, а ще бухгалтерка Ольга допомагають Германові захистити майно. І це не тільки заправка й майстерня. Герман ще й дбає про занедбаний аеродром, щоб і його не загарбали підприємливі ділки.

Герман згадує свою підліткову футбольну команду — коли були всі молоді й сильні і здавалося, що попереду лише щастя. Над усе йому хочеться відродити втрачене відчуття чоловічого футбольного братерства. І це йому таки вдається лише у фіналі: усі разом, немов команда, небайдужі жителі містечка об’єднуються й дають відсіч підступним і зажерливим рейдерам.

Звичайно, є в романі і драматична напруга, і любов, і біженці, і бездушні бізнесмени, і навіть один таємничий олігарх. Є і описи природи, і ліричні відступи, повчання.

Оцініть статтю
Додати коментар