Легенда про “Всесвітній потоп” Біблія

Всесвітній потоп Біблія 6клас

“Всесвітній потоп” – відома легенда, про знищення першого світу та людства богом через сорокаденний дощ, розлив рік чи то велику хвилю і затоплення всієї землі водою. Найдетальніше в західній культурі описана в Біблії та нижче скорочено.

Легенда “Всесвітній потоп на Землі” читати

Адам і Єва мали численних нащадків. Коли Адам, Єва, Каїн і Сиф померли, на землі було вже багато людей. Благочестивими чи нечестивими були ці люди? Спочатку більшість із них боялися Бога і служили Йому, але поволі всі люди стали нечестивими, всі, окрім одного, Ноя. Апостол Петро називає Ноя «проповідником правди». Дух Божий панував у серці його, і він любив Бога.

Господь розгнівався на нечестивих людей і вирішив покарати їх. І промовив Бог до Ноя: «Я наведу на землю потоп, щоб знищити всяку плоть, в якій перебуває дух життя: врятуєшся тільки ти з жінкою і дітьми твоїми». Потім Бог наказав Ною збудувати великий ковчег. Що таке ковчег? Ковчег — це човен або корабель. Ной збудував великий ковчег із дуже міцного дерева. Для цього він зрубав багато дерев, настругав багато дощок. Збоку Ной зробив у ковчезі двері, а вгорі — вікно.

Ной говорив людям, що Бог винищить весь світ потопом, і радив їм залишити злі справи свої і повернутися до Бога. Але ніхто не слухав його. Люди продовжували безпечно їсти і пити, не думаючи про Бога, не намагаючись догодити Йому.

Про потоп на землі – Біблійна легенда

Бог не бажав, щоб всі тварини, всі птахи, всі комахи безслідно щезли на землі, тому Він наказав Ною взяти по декілька пар всякого роду тварин, птахів і комах і привести їх до ковчегу. Всіх цих тварин Ной привів до ковчегу, взявши з собою хлібні зерна, плоди і сіно, щоб годувати в ковчезі тварин. Потім увійшов до ковчега й сам Ной із дружиною і з трьома синами з їхніми дружинами. Отже, в ковчезі їх виявилося восьмеро. Але Ной не зачиняв двері ковчегу. Сам Бог зачинив їх, і Ной знав, що він не має права відчиняти двері до того часу, коли він отримає веління Боже.

Невдовзі почався страшний потоп. 40 днів та 40 ночей йшли безперервні дощі. Вода залила всю землю, але ковчег Ноя вцілів. Усе живе землі загинуло, крім тих, хто був у ковчезі.

потоп міфПотім дощі припинилися, вода почала спадати, і ковчег зупинився на високій горі Арарат. Ной відчинив вікно ковчега і випустив звідти спочатку ворона, а потім голуба. Птахи відлітали і прилітали назад, бо їм не було де сісти. Але одного разу випущений на волю голуб не повернувся до ковчега, і Ной зрозумів, що з-під води з’явилася суша.

Він вийшов із сім’єю з ковчега, вивів звідти звірів, побудував жертовник і приніс в жертву Богу деяких тварин, на знак подяки за порятунок. Бог обіцяв Ною, що більше не пошле на землю потоп і на знак свого примирення з людьми підняв веселку між хмарами. Благословивши Ноя та його дітей, Всевишній сказав їм: «Плодіть і розмножуйтесь і наповнюйте землю. Нехай підкоряються вам усі звірі земні, птахи небесні та риби морські; ви можете вживати їхнє м’ясо в їжу нарівні з усякою зеленню та травами. Не проливайте тільки крові людської, бо людина створена за образом і подобою Божою»

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Кей

    Дякую,допомогло

    Відповіcти
  2. Сmertний

    Цікава розповідь! Дякую за допомогу!

    Відповіcти