Ясунарі Кавабата біографія скорочено

ясунарі кавабата біографія скорочено Письменники

Ясунарі Кавабата – японський письменник, офіцер французького ордена мистецтв і літератури (1960), лауреат Нобелівської премії з літератури (1968). Коротка біографія Ясунарі Кавабата викладена в цій статті.

Ясунарі Кавабата біографія коротко

Кавабата народився 11 червня 1899 в місті Осака в заможній родині лікаря і став сиротою у віці чотирьох років. Після смерті батьків він жив у дідуся і бабусі. Його старшу сестру забрала до себе тітка, тому він зустрівся з нею тільки раз у житті у віці 10 років. Бабуся Кавабати померла, коли йому було 7, а дід – коли йому виповнилося 15.

Втративши сім’ю, він оселився у родичів з маминого боку (родині Курода). Однак у січні 1916 року Ясунарі став жити в інтернаті при школі, куди раніше він доїжджав поїздом.

кавабата ясунарі біографіяЗакінчивши школу в березні 1917 року, він поїхав в Токіо, сподіваючись вступити до «Перша вища школа» при Токійському імператорському університеті. У тому ж році він склав вступні іспити в університет і став вчитися на гуманітарному факультеті за основною спеціальністю «англійська мова».

Навчання в університеті Кавабата закінчив у 1924 році, і до того часу вже потрапив у поле зору Кана Кікучі та інших відомих письменників та редакторів завдяки своїй співпраці в літературному журналі Кікуті «Бунгейсунью».

У 1931 році Кавабата одружився, а в 1934 році переїхав до Камакуру.

Кавабата займався не тільки художньою літературою. Він також працював репортером в газетах, в тому числі і у відомій «Майніті сімбун». Хоча письменник відмовлявся брати участь у мілітаристській лихоманці впродовж Другої світової війни, він не особливо цікавився також повоєнними реформами. Однак, Кавабата відзначав, що як і рання кавабата ясунарі біографіясмерть родичів, так і війна сильно вплинули на його творчість. Він говорив, що після війни зможе писати тільки елегії. Все ж критики не помічають особливих тематичних відмінностей у творах Кавабати до і після світової війни.

16 квітня 1972 – письменник помер отруївшись газом, але його близькі, включаючи вдову, вважають, що смерть сталася внаслідок нещасного випадку.

Оцініть статтю
Додати коментар