Йосип Сталін коротка біографія

Держава

Йосип Сталін біографія скорочено на українській мові допоможе дізнатися про державного, політичного і військового діяча СРСР. Цікаві факти про Сталіна розширять Ваші знання про нього.

Йосип Сталін біографія коротко

Йосип Віссаріонович Джугашвілі народився в грудні 1879 року в місті Горі, в Грузії. Батько його був ремісником, а мати працювала прибиральниця. Дитинство Йосипа було не з легких. У ранньому віці хлопчик перехворів віспою, трохи пізніше серйозно пошкодив ліву руку, і вона стала коротшою за праву.

Ще в дитинстві у нього з’явилася кличка – Сталін. Справа в тому, що хлопчикові дуже подобався герой з роману письменника Казбегі, у якого було однойменне ім’я.

Коли Йосипу виповнилося вісім років, його віддали в Горийське духовне училище. У 1894 році він його успішно закінчив, і відправився на навчання в Тифліську православну семінарію.

У 15 років захопився ідеями марксизму, бере участь в різних гуртках. З 1901 року він перебуває на нелегальному становищі, його шукають поліцейські Російської Імперії.

Йосип Джугашвілі активно брав участь в революційній справі, грабував банки, виступав організатором страйків і демонстрацій. У 1902 році був заарештований і засланий на роботи до Східного Сибіру, ​​звідки він незабаром утік.

Після втечі Сталін бере участь в двох з’їздах РСДРП закордоном. У 1912 році за дорученням Леніна, він пише статтю – «Марксизм і національне питання».

Після публікації цієї праці, Йосипа Віссаріновіча стали вважати великим фахівцем в міжнаціональних проблемах. Після повернення в Росію, був заарештований і засланий до Сибіру. На цей раз втекти йому не вдалося. Він пробув в Сибіру чотири роки, аж до революції 1917 року.

Після лютневої революції, всі заарештовані при царському уряді більшовики вийшли на свободу. Спочатку Йосип Джугашвілі підтримував Тимчасовий уряд, але незабаром під впливом Леніна змінив свою думку. Тут розпочалися події жовтня 17 року, і Тимчасовий Уряд впав. На зміну йому прийшла нова радянська влада. У щойно сформованому Радянському уряді Сталін займався питаннями національної політики.

Під час Громадянської війни він встиг трохи повоювати, керував обороною в Царицині, але незабаром був зміщений з посади. Леніну, незважаючи на «наїзди Троцького», симпатизував Йосип Джугашвілі. Однак трохи пізніше їх відносини охололи. Після закінчення Громадянської війни Сталін займав високі державні пости.

У період з 1926 по 1929 роки Сталін тримає владу в своїх руках. В кінці 20-их років почалася форсована колективізація, покликана ліквідувати куркульство як клас.

Наприкінці 1934 року був убитий Кіров, який користувався великим авторитетом в партії. Йосип Сталін не залишив цю подію без уваги і в наступні роки почалися масові репресії. Система дуже сильно закрутила гайки, і знищила багатьох з тих, хто її будував.

Число репресованих досі точно не встановлено. Сталінський ніж, не пощадив багатьох українських поетів. Найтяжчого удару Сталін завдав Україні у роки колективізації; 1932 року за його прямими вказівками було змінено політику хлібозаготівель, що призвело до загибелі від голоду мільйонів українських селян. .

У 1939 році з Німеччиною був укладений договір про ненапад,  який отримав назву Пакт Молотова-Ріббентропа. Через рік до території СРСР були приєднані землі колишньої Російської Імперії – Латвія, Литва, Естонія. Невдовзі почалася Велика Вітчизняна Війна.

Країна була абсолютно не готова до нападу, хоча про нього доносили розвідники, але генсек не вірив. Через відсутність дій загинули сотні тисяч радянських громадян.

З початком Великої Вітчизняної війни Сталін зосередив у своїх руках всю політичну та військову владу як Голова Державного Комітету Оборони (30 червня 1941 – 4 вересня 1945 року) і Верховний Головнокомандувач Збройними силами СРСР. Одночасно він зайняв пост народного комісара оборони СРСР (19 липня 1941 – 15 березень 1946 роки; з 25 лютого 1946 року – народний комісар збройних сил СРСР) і брав безпосередню участь у складанні планів військових операцій.

У роки війни Йосип Сталін разом з президентом США Рузвельтом і прем’єр-міністром Великобританії Черчіллем був ініціатором створення антигітлерівської коаліції. Він представляв СРСР на переговорах з країнами-учасниками антигітлерівської коаліції (Тегеран, 1943; Ялта, 1945; Потсдам, 1945).

Після закінчення війни, в ході якої Радянська армія звільнила більшу частину країн Східної і Центральної Європи, Сталін став ідеологом і практиком створення «світової соціалістичної системи», що стало одним з головних чинників виникнення «холодної війни» і військово-політичного протистояння між СРСР і США .
27 червня 1945 Сталіну було присвоєно звання Генералісимус Радянського Союзу.

19 березня 1946, в ході перебудови радянського урядового апарату, Сталін був затверджений Головою Ради Міністрів СРСР і міністром збройних сил СРСР.
Після війни він займався відновленням народного господарства країни, зруйнованого війною, приділяючи увагу підвищенню обороноздатності Радянського Союзу та технічного переозброєння армії і флоту. Був одним з головних ініціаторів здійснення радянського «атомного проекту».

Помер Йосип Віссаріонович 5 березня 1953 року в результаті перенесеного паралічу і подальшого крововиливу в мозок.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Настя

    Очень хорошо и удобно собрано самое главное. Спасибо.

    Відповіcти