Жуль Верн біографія скорочено

жюль верн біографія скорочено Письменники

Жуль Верн біографія скорочено українською розповість про життя, творчість та досягнення французького письменника, географа та вченого.

Жуль Верн біографія коротка

Жуль Габріель Верн народився 8 лютого 1828 в місті Нант (Франція) в сім’ї адвоката.

У 8 років Жуль Верн почав навчання спочатку в семінарії Сен-Станіслав, а потім в Нантському ліцеї, де він здобув класичну освіту, що охоплювала грецьку та латину, а також риторику, співи та географію.

У 1849 році Жуль Верн отримав ступінь ліценціата права, оскільки батько-адвокат наполягав на отриманні юридичної освіти. Але Жуль Верн не починав адвокатську практику, адже під час навчання почав писати пєси, оповідання, комедії.

жуль верн цікаві факти

Вперше його п’єса була поставлена в 1850 році, а першим надрукованим твором став роман із серії «Незвичайних подорожей» в 1863 році. Відтоді Верн випробував безліч професій, але не переставав писати.

10 січня 1857 року Верн одружився з Онориною де Віане, молодою вдовою з двома дітьми. Він з сім’єю мешкав у великому заміському будинку та іноді плавав на яхті.

Перший роман Жуль Верна приніс йому великий успіх. Надихнувшись позитивними відгуками , письменник продовжив створювати пригодницькі романи, просочені науковими чудесами .
Верн постійно подорожував: по США, Середземному морю, об’їздив майже всю Європу.

 За життя Жуль Верн написав 66 романів, безліч повістей, п’єс. Безліч романів Жуль Верна були екранізовані.

Найвідоміші твори Жюль Верна – “Таємний острів”, “П’ятнадцятирічний капітан”, «Подорож до центру Землі», «Із Землі на Місяць», «Діти капітана Гранта», «20000 льє під водою», «Навколо світу за 80 днів» та багато інших.

жюль верн біографіяУ 1871 році Жуль Верн оселився в Ам’єні, а у 1888 році його обрали радником.

У 1886 племінник письменника Гастон, який страждав на параною, вистрілив Жулю Верну в ногу. Поранення було настільки важке, що письменник не міг рухатися до кінця свого життя.

В останні роки життя у Верна виникли проблеми зі слухом, сильний діабет вплинув на зір — Жуль Верн майже нічого не бачив.

Помер Жуль Верн 24 березня 1905 року.

Коротка біографія Жуль Верна не донесе всіх деталей його життя і творчості, а окреслить лише основні моменти. 

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Vitlik228

  Дякую за інформацію.

  Відповіcти
 2. дод

  Спасібааа брооо ещ ещ ещ ещ ещкерее

  Відповіcти
 3. Вик

  дякую вам велике

  Відповіcти
 4. едік 5 гектар

  едік 5 гектар

  Відповіcти
 5. дарина

  классссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссс

  Відповіcти