«А зорі тут тихі» короткий зміст

«А зорі тут тихі» Васильєв Б. Л. короткий зміст

1

Травень, 1942. Роз’їзд №171 (військовий підрозділ) отримує поповнення — загін дівчат-зенітниць. Комендантом роз’їзду є 32-річний старшина Федот Євграфович Васьков. Ночами зенітниці стріляють по німецьких літаках, а вдень перуть, загоряють і т.д.

2

Одна з зенітниць, Рита Осянина, кудись таємно їздить ночами. Всі дівчата знають від про це. Життя на роз’їзді тече мирно і спокійно.

3

Червень, 1942. Одного ранку Рита повертається з міста. У лісі вона випадково помічає двох німців-розвідників. Вона повідомляє Васкову. Васкову наказують взяти 5 чоловік і йти на пошуки німців. У похід йдуть: Рита Осянина, Женя Комелькова, Ліза Бричкина, Галя Четвертак і Соня Гурвич.

4

Команда йде на завдання. На шляху вони проходять болото. В болоті Галя Четвертак втрачає чобіт. Дівчата втомлюються, але вперто йдуть за Васковим. Команда доходить до озера.

5

Васьков вибирає зручну позицію для спостереження і вони чекають німців. Нарешті на ранок вони бачать німців: їх не двоє, а цілих 16 осіб. Німці йдуть повз і не помічають загін Васкова.

6

Васьков відправляє Лізу Брічкіну за підкріпленням на роз’їзд, в опорний пункт. В цей час німці підходять ближче до команди Васкова. Щоб обдурити їх, Васьков і дівчата прикидаються простими жителями — дроворубами і селянками. Німці тихо йдуть і йдуть іншим, більш довгим шляхом. Цим самим Васьков сподівається виграти час.

7

Тим часом Ліза Бричкина поспішає за підкріпленням. На шляху Ліза в’язне в болоті і тоне. Команда Васкова залишається без підкріплення, але ще не знає про це.

8

Повечерявши, Васьков і Рита йдуть на розвідку. Васьков знаходить німців і займає нову позицію. До нього підтягуються інші дівчата. Вони забувають принести тютюн Васкова. Соня Гурвич біжить за тютюном на стару позицію. Німці бачать її і ранять. Васьков і Женя знаходять поранену Соню.

9

Васьков і Женя йдуть по сліду за німцями, які тільки що напали на Соню. Васьков і Женя відстежують двох німців, вбивають їх і повертаються до команди. Вся команда ховає Соню Гурвич.

10

Команда Васкова йде за німцями, щоб тримати їх у полі зору. Несподівано вони зустрічають німців. Васьков кидає гранату. Німці відкривають вогонь. Після перестрілки німці йдуть в ліс і забирають своїх поранених. Васьков хоче переслідувати німців і далі. Він бере в напарники Галю Четвертак. Решта дівчат йдуть ззаду.

11

Васьков і Четвертак йдуть слідами німців. Раптово вони бачать не двох німців, а цілу групу. Коли німці підходять, Галя панікує. Вона вибігає навперейми німцям, і ті вбивають її. Васьков стріляє по німцях, щоб заплутати їх і відвести вогонь від решти команди. У нього закінчуються патрони, він біжить без зброї. Німці ранять його в руку. Він ховається в укритті до світанку. Вранці він розуміє, що Ліза Бричкина потонула в болоті і що підкріплення не буде.

12

Васьков йде по слідах німців. Він бачить занедбану хату. До хати приходить загін німців, але знову йде. В хаті залишаються тільки двоє німців, і один з них поранений, а другий здоровий. Здоровий німець йде до криниці. Васьков стріляє в нього, забирає автомат і патрони і тікає. У лісі Васьков шукає двох останніх уцілілих зенітниць — Женю Комелькову і Риту Осяніну. Вони зустрічаються, вечеряють і поминають загиблих. Васьков каже дівчатам, що підкріплення не буде.

13

Васьков і дівчата займають позиції і чекають німців. Коли німці підходять, починається перестрілка. Німці ранять Риту. Васьков надає їй першу допомогу, перев’язує рани. Женя хапає автомат і біжить. Вона хоче викликати вогонь на себе, щоб Васьков і Рита могли піти. Але німці вбивають Женю.

14

Вогонь припиняється. Рита відчуває, що вона теж смертельно поранена. Восков накриває її гілками та відходить. Рита тут же стріляє сама в себе. Васьков залишається зовсім один. Він ховає Женю і Риту і йде на німців. Втомлений, він знову знаходить покинуту хату. Він ліквідує німця-часового і бере в полон чотирьох німців. Втрачаючи свідомість, він веде полонених німців у свій опорний пункт.

Епілог

Після війни Васьков залишається інвалідом: він втрачає ту саму поранену руку. Васьков усиновляє Альберта — сина Рити Осянікової. Через багато років старий Васьков і дорослий Альберт приїжджають в ліс, де загинула Рита. Васьков знаходить могилу Рити в лісі і ставить там пам’ятник.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *